wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-03-02| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Instytucje, Imprezy

Wizyta w stacji satelitarnej w Komorowie


Sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa Eugeniusz Wróbel złożył 1 marca wizytę w Satelitarnym Centrum Operacji Regionalnych SA w Komorowie. Przedstawiciele SCOR zaprezentowali mu przykłady wykorzystania wielospektralnych satelitarnych zobrazowań powierzchni Ziemi m.in. przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych.
Eugeniusz Wróbel zwiedził obiekt, zapoznając się z możliwościami pozyskiwania i obróbki danych satelitarnych oraz techniczną stroną funkcjonowania stacji.

Przypomnijmy, że Satelitarne Centrum Operacji Regionalnych S.A. (SCOR) to pierwsze w kraju przedsięwzięcie w dziedzinie systemów informacji przestrzennej powstałe w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Zainicjowane zostało przez Techmex S.A. i Agencję Mienia Wojskowego. Technologię i wyposażenie dostarczyła amerykańska spółka Space Imaging.
SCOR, będący jednym z 18 rozlokowanych na całym świecie Regionalnych Centrów Operacyjnych (ROC - Regional Operations Center), jest dostawcą wielospektralnych wysokorozdzielczych satelitarnych zobrazowań powierzchni Ziemi. Stanowią one podstawę do przetwarzania i udostępniania danych przestrzennych.

Źródło: MTiB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt