Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-03-02| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Instytucje, Imprezy

Wizyta w stacji satelitarnej w Komorowie


Sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa Eugeniusz Wróbel złożył 1 marca wizytę w Satelitarnym Centrum Operacji Regionalnych SA w Komorowie. Przedstawiciele SCOR zaprezentowali mu przykłady wykorzystania wielospektralnych satelitarnych zobrazowań powierzchni Ziemi m.in. przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych.
Eugeniusz Wróbel zwiedził obiekt, zapoznając się z możliwościami pozyskiwania i obróbki danych satelitarnych oraz techniczną stroną funkcjonowania stacji.

Przypomnijmy, że Satelitarne Centrum Operacji Regionalnych S.A. (SCOR) to pierwsze w kraju przedsięwzięcie w dziedzinie systemów informacji przestrzennej powstałe w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Zainicjowane zostało przez Techmex S.A. i Agencję Mienia Wojskowego. Technologię i wyposażenie dostarczyła amerykańska spółka Space Imaging.
SCOR, będący jednym z 18 rozlokowanych na całym świecie Regionalnych Centrów Operacyjnych (ROC - Regional Operations Center), jest dostawcą wielospektralnych wysokorozdzielczych satelitarnych zobrazowań powierzchni Ziemi. Stanowią one podstawę do przetwarzania i udostępniania danych przestrzennych.

Źródło: MTiB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS