wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-03-02| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Instytucje, Imprezy

Wizyta w stacji satelitarnej w Komorowie


Sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa Eugeniusz Wróbel złożył 1 marca wizytę w Satelitarnym Centrum Operacji Regionalnych SA w Komorowie. Przedstawiciele SCOR zaprezentowali mu przykłady wykorzystania wielospektralnych satelitarnych zobrazowań powierzchni Ziemi m.in. przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych.
Eugeniusz Wróbel zwiedził obiekt, zapoznając się z możliwościami pozyskiwania i obróbki danych satelitarnych oraz techniczną stroną funkcjonowania stacji.

Przypomnijmy, że Satelitarne Centrum Operacji Regionalnych S.A. (SCOR) to pierwsze w kraju przedsięwzięcie w dziedzinie systemów informacji przestrzennej powstałe w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Zainicjowane zostało przez Techmex S.A. i Agencję Mienia Wojskowego. Technologię i wyposażenie dostarczyła amerykańska spółka Space Imaging.
SCOR, będący jednym z 18 rozlokowanych na całym świecie Regionalnych Centrów Operacyjnych (ROC - Regional Operations Center), jest dostawcą wielospektralnych wysokorozdzielczych satelitarnych zobrazowań powierzchni Ziemi. Stanowią one podstawę do przetwarzania i udostępniania danych przestrzennych.

Źródło: MTiB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt