wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bolesławiec w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-28| Geodezja, GIS, Mapy, Software, Instytucje

Ortofotomapa otworzy Geoportal


Ortofotomapa będzie pierwszą warstwą serwowaną w ramach projektu GEOPORTAL.GOV.PL i jednocześnie jego najlepszym narzędziem promocyjnym – przyjęli członkowie Komitetu Sterującego. Spotkanie tego ścisłego kierownictwa projektu odbyło się 24 lutego 2006 r., bezpośrednio po posiedzeniu Rady Konsultacyjnej.
W następnej kolejności planowane jest udostępnienie w Geoportalu Państwowego Rejestru Granic, a później innych warstw. Członkom Komitetu Sterującego zależy na tym, by domena GEOPORTAL.GOV.PL jak najszybciej zaczęła działać i by informacja, co będzie udostępniane i w jakim czasie, sprawnie docierała do użytkowników. Podkreślano, że należy również uwzględnić dokonania wojewódzkie, np. katowickie oparte na doświadczeniach hiszpańskich. Prezentowane dane powinna cechować wysoka jakość i aktualność. Wspólnie z GGK zainicjowano działania związane z promocją projektu. Postanowiono na bieżąco wykorzystywać prace nad metadanymi prowadzone w ramach zespołu INSPIRE, a także opracować narodowy profil metadanych oparty na standardzie 19115.

KPK (na podstawie materiałów GUGiK)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt