Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-02-27| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software, Instytucje

Katowice z satelity


Na stronie internetowej katowickiego Urzędu Miasta udostępniono zdjęcia satelitarne Katowic. Obrazy wykonano kilka miesięcy temu, a kosztowały około 100 tys. złotych.
Na ich podstawie stworzono kolejną warstwę istniejącej już wcześniej mapy – fotomapę. Poszczególne warstwy tej bazy zawierają różnego rodzaju obiekty. Uwzględniono m.in. budynki, ulice, zasięgi dzielnic, linie tramwajowe, trasy rowerowe. Klikając w interesujący nas obiekt, możemy uzyskać szczegółowe informacje na jego temat. W przypadku budynku będzie to adres i liczba kondygnacji, a nawet nazwisko i numer telefonu dzielnicowego odpowiedzialnego za rejon, w którym budynek jest położony.

Aby obejrzeć ortofoto trzeba: wejść w zakładkę "Mapa" znajdującą się po lewej stronie strony głównej UM, następnie odznaczyć opcję "Zaawansowane" i wybrać zoomem mały obszar miasta, wtedy z prawej strony u dołu pojawi się opcja: "Fotomapy". Należy ją odznaczyć i odswieżyć obraz.

Źródło: Urząd Miasta Katowice


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS