wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-27| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software, Instytucje

Katowice z satelity


Na stronie internetowej katowickiego Urzędu Miasta udostępniono zdjęcia satelitarne Katowic. Obrazy wykonano kilka miesięcy temu, a kosztowały około 100 tys. złotych.
Na ich podstawie stworzono kolejną warstwę istniejącej już wcześniej mapy – fotomapę. Poszczególne warstwy tej bazy zawierają różnego rodzaju obiekty. Uwzględniono m.in. budynki, ulice, zasięgi dzielnic, linie tramwajowe, trasy rowerowe. Klikając w interesujący nas obiekt, możemy uzyskać szczegółowe informacje na jego temat. W przypadku budynku będzie to adres i liczba kondygnacji, a nawet nazwisko i numer telefonu dzielnicowego odpowiedzialnego za rejon, w którym budynek jest położony.

Aby obejrzeć ortofoto trzeba: wejść w zakładkę "Mapa" znajdującą się po lewej stronie strony głównej UM, następnie odznaczyć opcję "Zaawansowane" i wybrać zoomem mały obszar miasta, wtedy z prawej strony u dołu pojawi się opcja: "Fotomapy". Należy ją odznaczyć i odswieżyć obraz.

Źródło: Urząd Miasta Katowice


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Katowice z satelity Kaj tego szukać na tyj stronie ?zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt