wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-20| Geodezja, Mapy, Przetargi, Instytucje

Topograficzne plany Roskartografii


Roskartografia, rosyjski urząd ds. geodezji i kartografii, opublikowała założenia do projektu wykonania cyfrowej mapy topograficznej Federacji Rosyjskiej i planów kilkuset miast. Obecnie cały teren Rosji pokryty jest mapami w skalach od 1:25 000 do 1:1 000 000. W wersji cyfrowej w 100% dostępne są tylko mapy w skalach 1:200 000 i 1:1 000 000.

W znakomitej większości treść map jest zdezaktualizowana (70-90% arkuszy). Według Roskartografii na odnowienie całego szeregu skalowego w tradycyjnej technologii należałoby wydać 40-50 mld rubli. Dlatego w realizacji projektu wykorzystane zostaną nowoczesne metody, m.in. zdjęcia satelitarne, technologia GPS oraz proces automatycznej generalizacji.

W efekcie stworzona zostanie cyfrowa baza danych kartograficznych, służąca budowie systemów informacyjnych na poziomie federalnym i regionalnym, z zasobu wykluczone zostaną materiały zdezaktualizowane. Realizacja projektu zaspokoi potrzeby użytkowników dotyczące map we wszystkich skalach oraz zapewni nowoczesne metody aktualizacji materiałów. W założeniach mówi się także o stworzeniu rynku map topograficznych oraz warunków do inwestowania w produkcję geodezyjno-kartograficzną.

Według autorów projektu do 2008 r. gotowa byłaby mapa 1:100 000, do 2009 r. - 1:50 000. Cyfrowe plany miast mają być wykonywane w skalach 1:2000-1:25 000, wraz z nimi powstawałyby także bazy adresowe.

Roskartografia


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt