wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-20| Geodezja, Mapy, Przetargi, Instytucje

Topograficzne plany Roskartografii


Roskartografia, rosyjski urząd ds. geodezji i kartografii, opublikowała założenia do projektu wykonania cyfrowej mapy topograficznej Federacji Rosyjskiej i planów kilkuset miast. Obecnie cały teren Rosji pokryty jest mapami w skalach od 1:25 000 do 1:1 000 000. W wersji cyfrowej w 100% dostępne są tylko mapy w skalach 1:200 000 i 1:1 000 000.

W znakomitej większości treść map jest zdezaktualizowana (70-90% arkuszy). Według Roskartografii na odnowienie całego szeregu skalowego w tradycyjnej technologii należałoby wydać 40-50 mld rubli. Dlatego w realizacji projektu wykorzystane zostaną nowoczesne metody, m.in. zdjęcia satelitarne, technologia GPS oraz proces automatycznej generalizacji.

W efekcie stworzona zostanie cyfrowa baza danych kartograficznych, służąca budowie systemów informacyjnych na poziomie federalnym i regionalnym, z zasobu wykluczone zostaną materiały zdezaktualizowane. Realizacja projektu zaspokoi potrzeby użytkowników dotyczące map we wszystkich skalach oraz zapewni nowoczesne metody aktualizacji materiałów. W założeniach mówi się także o stworzeniu rynku map topograficznych oraz warunków do inwestowania w produkcję geodezyjno-kartograficzną.

Według autorów projektu do 2008 r. gotowa byłaby mapa 1:100 000, do 2009 r. - 1:50 000. Cyfrowe plany miast mają być wykonywane w skalach 1:2000-1:25 000, wraz z nimi powstawałyby także bazy adresowe.

Roskartografia


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt