wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-05| GNSS, GIS, Firma

Czechy w Google Maps?


Czeski portal www.mapy.cz uruchomił mapę Europy w wersji beta (http://beta.mapy.cz), która do złudzenia przypomina układ strony Google Local.

Nowy produkt ma możliwość przełączania się z widoku mapy na zdjęcie satelitarne lub, jak w przypadku Pragi, na zdjęcie lotnicze. Na mapie odnajdziemy miejsca robót drogowych oraz lokalizacje obiektów użyteczności publicznej. Poza tym funkcja "GPS" pozwala – po kliknięciu w wybrany punkt na mapie – uzyskać jego współrzędne geograficzne, a "planowanie trasy" pokazuje nie tylko przebieg trasy, ale i kilometraż zjazdów i wjazdów na nią.
Po okresie testowania mapa zasili znany czeski portal informacyjny www.seznam.cz. Seznam kupił licencję od firmy Telcontar, której technologię wykorzystuje w swoich produktach Google Maps. W pracach nad wersją beta biorą udział firmy Geodis z Brna i Plan Studio z Pragi. Prawdopodobnie testowany obecnie produkt zostanie włączony do serwisu Google Local.

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt