wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-05| GNSS, GIS, Firma

Czechy w Google Maps?


Czeski portal www.mapy.cz uruchomił mapę Europy w wersji beta (http://beta.mapy.cz), która do złudzenia przypomina układ strony Google Local.

Nowy produkt ma możliwość przełączania się z widoku mapy na zdjęcie satelitarne lub, jak w przypadku Pragi, na zdjęcie lotnicze. Na mapie odnajdziemy miejsca robót drogowych oraz lokalizacje obiektów użyteczności publicznej. Poza tym funkcja "GPS" pozwala – po kliknięciu w wybrany punkt na mapie – uzyskać jego współrzędne geograficzne, a "planowanie trasy" pokazuje nie tylko przebieg trasy, ale i kilometraż zjazdów i wjazdów na nią.
Po okresie testowania mapa zasili znany czeski portal informacyjny www.seznam.cz. Seznam kupił licencję od firmy Telcontar, której technologię wykorzystuje w swoich produktach Google Maps. W pracach nad wersją beta biorą udział firmy Geodis z Brna i Plan Studio z Pragi. Prawdopodobnie testowany obecnie produkt zostanie włączony do serwisu Google Local.

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt