wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-10-23| GIS, Teledetekcja

Brytyjska sieć wysokiego napięcia zeskanowana

30 tys. km linii energetycznych wysokiego i bardzo wysokiego napięcia należących do UK Power Networks zostało w tym roku pomierzonych w technologii lotniczego skaningu laserowego.


Brytyjska sieć wysokiego napięcia zeskanowana

Wielomilionowy kontrakt na te prace podpisano z firmami Bluesky International oraz ADAS. Zebrane przez nie dane będą wykorzystane przede wszystkim do monitorowania wzrostu roślinności pod liniami energetycznymi, tak aby minimalizować ryzyko przerw w dostawach prądu spowodowanych np. przez powalone drzewa. Wcześniej UK Power Networks stosowała do tego celu modele opracowane ze stereopar lotniczych.

W ocenie firmy Bluesky jednym z większych wyzwań w kontrakcie była konieczność przeprowadzenia skaningu, nim z drzew opadną liście. Pomiary komplikowała także niekorzystna pogoda oraz nieprzewidywalne restrykcje w ruchu lotniczym. By zminimalizować ryzyko niepowodzenia projektu, Bluesky i ADAS od połowy lipca br. prowadziły naloty z wykorzystaniem trzech lotniczych systemów skanowania.

Źródło: Bluesky


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt