wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-03| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Dron z tachimetrem od Leica Geosystems

Na tegorocznych targach Intergeo w Berlinie Leica Geosystems wraz z siostrzaną firmą Aibotix zaprezentuje rozwiązanie do dokładnego wyznaczania pozycji drona Aibot X6 bez uzycia nawigacji satelitarnej. Maszyna może być dokładnie prowadzona za pomocą tachimetru Leica Nova MultiStation.


Dron z tachimetrem od Leica Geosystems

Przykładem zastosowania Aibot X6 i Nova MultiStation jest inspekcja górnych powierzchni samolotów znajdujących się w hangarach, dając użytkownikowi możliwość dokładnych pomiarów bez zastosowania GNSS.

Dron wyposażony w pryzmat Leica Geosystems 360, przelatując nad samolotem, wykonuje wysokiej rozdzielczości zdjęcia płatowca. To rozwiązanie pomaga np. ustalić wynik wyładowań atmosferycznych i przeprowadzić ich dokumentację. Podczas lotu Aibot X6 jest śledzony przez Leica Nova MS50, aby określić jego dokładne współrzędne z dokładnością do kilku centymetrów. W ten sposób możemy wyznaczyć dokładne położenie każdego zdjęcia bez zastosowania nawigacji satelitarnej. To rozwiązanie umożliwi również wykonywanie lotów po zaprogramowanej wcześniej trasie.

Rozwiązanie to będzie można zobaczyć na targach Intergeo (Berlin, 7-9 października) na stoisku Leica Geosystems: hala 1.1, stoisko A1.024.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS