wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-16| GIS, Teledetekcja, Edukacja, Instytucje

200 milionów euro dla instytucji „kosmicznych” w krajach Europy Środkowo-WschodniejPierwsze dotacje z 7. Programu Ramowego Komisji Europejskiej w zakresie szeroko pojętych badań kosmicznych zostaną wypłacone już na początku 2008 roku. 19 czerwca tego roku mija termin składania projektów badawczych i wniosków o ich finansowanie.

Krajowy Punkt Kontaktowy wspólnie z Komisją Europejską zorganizował wczoraj w Warszawie międzynarodową konferencję "Nowe państwa członkowskie UE w obszarze tematycznym 7. PR - Przestrzeń Kosmiczna".
Na działania w ramach 7. PR (na lata 2007-2013) w zakresie badań kosmicznych Komisja Europejska przewidziała około 1,5 miliarda euro. 85% tej kwoty przeznaczone zostanie na dalszy rozwój programu GMES (Global Monitoring for Environment and Security). Polskę powinno jednak bardziej interesować pozostałe 15% całej kwoty (ponad 200 mln euro), które KE zamierza przeznaczyć je dla nowych państw członkowskich, by uruchomić w nich odpowiednie instytucje odpowiedzialne za rozwój technologii satelitarnych i kosmicznych oraz ułatwić wstąpienie w szeregi Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).
Głównym ośrodkiem w Polsce odpowiedzialnym za te tematy jest Centrum Badań Kosmicznych PAN, które aktywnie uczestniczy już w wielu projektach ESA i Komisji Europejskiej. W akcje promocyjne włącza się także firma doradcza Polspace, odpowiedzialna za wspieranie rozwoju polityki kosmicznej i przemysłu kosmicznego w naszym kraju. W jej ramach powstało konsorcjum Polska Platforma Technologii Kosmicznych, które skupia firmy zainteresowane środkami 7. Programu Ramowego KE.
W konferencji wzięło udział około 100 osób, a wśród nich przedstawiciele Komisji Europejskiej, ESA oraz goście z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Więcej w kwietniowym numerze GEODETY.

MP


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS