wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-14| GIS, Teledetekcja, Firma, Software

7 mld dolarów na produkty teledetekcyjne


Firma badawcza BCC Research opublikowała wyniki ostatnich badań na temat zapotrzebowania na produkty teledetekcyjne na rynku globalnym.

W 2006 r. całkowite wydatki na produkty teledetekcyjne wyniosły 7,023 mld dolarów, a w 2007 sięgną one prawie 7,3 mld. Przyjmując, że coroczny wzrost wyniesie 6,3 %, BCC przewiduje, że w 2012 roku wydatki te zamkną się kwotą 9,9 mld dolarów.
W ubiegłym roku największy udział miały w nich: rynek prognozy pogody – 2,7 mld dolarów, kontrola inwestycji liniowych – 1 mld, studia nad zmianami klimatu – 0,55 mld, wywiad – 0,51 mld. Jednocześnie zwraca się uwagę na fakt, że połączenie trzech technologii: GIS, teledetekcji i GPS spowodowało powstanie nowej silnej gałęzi przemysłu.

BCC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS