wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-23| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Edukacja, Instytucje

Wietnam będzie miał teledetekcyjnego satelitę


Premier Wietnamu Nguyen Tan Dung poinformował, że ostatnio został zaakceptowany program badań dotyczących przestrzeni kosmicznej zaplanowany do 2020 roku.

Program ma pomóc w rozwoju ekonomicznym kraju, rozbudowując przemysł kosmiczny, w tym przede wszystkim dziedziny związane z badaniem surowców naturalnych i środowiska. Instytut Technologii Kosmicznych będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie i zbudowanie serii małych satelitów teledetekcyjnych. Pierwszy z nich ma być wystrzelone z Ziemi w 2010 roku Urządzenie ma ważyć 100 kg i poruszać się na orbicie na wysokości około 800 km. Będzie służyło do pozyskiwania danych o powierzchni planety – lądach, wodzie, klimacie. W Wietnamie zbudowane zostaną też stacje naziemne, rejestrujące dane przesyłane z satelitów.

Źródło: GIS development


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS