wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-08| GIS, Ludzie, Instytucje

Pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. budowy i rozwoju infrastruktury informacji przestrzennejTomasz Myśliński, geodeta m.st. Warszawy, dyrektor Biura Geodezji i Katastru, został powołany 6 marca na pełnomocnika prezydenta m.st. Warszawy do spraw budowy i rozwoju infrastruktury informacji przestrzennej.

Zarządzenie w tej sprawie podpisała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Weszło ono w życie z dniem podpisania.
Do zadań pełnomocnika należy m.in.:

informacyjne zharmonizowanie istniejących i projektowanych baz danych, prowadzonych w formie tradycyjnej (zasoby archiwalne) i elektronicznej; ustalenie potrzeb w zakresie informacji przestrzennej Urzędu m.st. Warszawy oraz priorytetów związanych z ich obsługą w ramach jednolitej miejskiej infrastruktury danych przestrzennych; przygotowywanie projektów oraz reprezentowanie interesów m.st. Warszawy w przedsięwzięciach związanych z budową infrastruktury informacji przestrzennej na szczeblu wojewódzkim i krajowym; opiniowanie projektów informatycznych przedstawianych do realizacji w ramach planu strategicznego informatyzacji działalności Urzędu m.st. Warszawy; opiniowanie i koordynowanie szkoleń pracowników Urzędu m.st. Warszawy z zakresu umiejętności wykorzystywania, metodycznie rozbudowanej, infrastruktury informacji przestrzennej; przedstawianie raportów o stanie spraw z zakresu swojej działalności oraz o postępach osiągniętych w budowie e-administracji na odcinku systemów informacji przestrzennej na koniec każdego roku.

Pełny tekst zarządzenia znaleźć można na stronie internetowej urzędu.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dance makabre Ten sam pień za młodu, z wiekiem jedno żyje od pierwszego do pierwszego, drugie pławi się w luksusach. Jest to przykład że do kariery wystarczą plecy. A w warszawskiej ewidencji gorzej niż po wojnie.
odpowiedz zgłoś
do komentarza Dziekuję za tłumaczenie.
odpowiedz zgłoś
slowa wieszcza ... nie wystarczy orać, ani siać, gonić resztką sił. Trzeba jeszcze dobry sposób znać, żeby skutek był ...
odpowiedz zgłoś
Liczni ludzie wiele wiedzą, wszystkiego nie wie nikt.
odpowiedz zgłoś
do komentarza Proszę napisać to po polsku. Nie znam rosyjskiego.
odpowiedz zgłoś
Multi multa sciunt, nemo omnia.
odpowiedz zgłoś
Do Młodego Ty Młody naucz sie kultury - nazywanie starszych osób zgredami to jest rozsądek ? [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA] jeden, ty mi się jawisz jako ten co rżnie w pieluchy...
odpowiedz zgłoś
Hej Wkurzony Najlepiej to mieć sto lat, być wybitnym fachowcem zarabiać marne pieniądze (czytaj: zaniżać ceny innym), sikać w pampersy i psioczyć na młodych. Oprócz wątpliwej skromości trzeba mieć jeszcze trochę zdrowego rozsądku, bo kto zarobi na wasze emerytury jak już się nas wszystkich pozbędziecie zgredy.
odpowiedz zgłoś
oto proste zadanie:) Zasada indukcji matematycznej: *założenie 1: Wiedza to moc, *założenie 2: Czas to pieniądz. Jak każdy inżynier wie: PRACA/CZAS = MOC, Jeśli (z zał.1) Wiedza=Moc, a (z zał.2) Pieniądz=Czas, to otrzymujemy: PRACA/PIENIĄDZ = WIEDZA, Następnie obliczając PIENIĄDZ uzyskujemy: PRACA/WIEDZA = PIENIĄDZ Tak więc, jeśli WIEDZA dąży do 0, to, bez względu na wykonywaną PRACĘ, PIENIĄDZE dążą do nieskończoności. WNIOSEK: Im mniej WIESZ, tym więcej zarabiasz PIENIĘDZY.
odpowiedz zgłoś
Ciekawostka... Kasa sama płynie do kieszonki, ciekawe jakie stanowisko następne ? Jak to jest, że naprawdę wybitni fachowcy znający się na rzeczy (ale skromni) zasuwają za marne grosze zaś nowe twarze z miernym doświadczeniem stają się nagle ekspertami do wszystkiego ? Może trzeba by powołać nast. komisję śledczą?
odpowiedz zgłoś
do Geodetki Oczywiście za to kogo zatrudniają firmy wykonujące modernizację też odpowiada Myśliński. Można facetowi dokopać, zamiast pomyśleć że tej modernizacji nie było w Warszawie od ..........i jakoś nikt nie miał uwag do poprzednich geodetów, że nie modernizują. Nie ma jak pisać bez sensu !!!
odpowiedz zgłoś
do szarego pracownika BGiK ciekawe jaką koordynację ma pracownik na mysłi. bo o ile mi wiadomo to modernizację robią studenci na umowę-zlecenie bez żadnej koordynacji. i będzie egib pomroczności jasnej. sorry światełkowej.
odpowiedz zgłoś
Kto to jest ? Nic się w Warszawie nie zmieniło gdy pełnił funkcję geodety miejskiego. Taka jest prawda. Dlatego też potwierdza się stara prawda - awansują nie Ci, którzy się na czymś znają - tylko Ci którzy są a fali....
odpowiedz zgłoś
kolejny stołeczek do kolekcji... To jakiś niesamowicie, skrajnie wybitny fachowiec... Taki młody a już: ;) - Dyrektor Biura Geodezji i Katastru M. St. W-wa, - Doradca Głównego Geodety Kraju (jakie ma realne doświdczenie ten Pan - żeby być doradcą GGK - chyba spore ?) -pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy d/s....
odpowiedz zgłoś
OD PODSZEWKI bardzo się cieszę że na razie nikomu nie przychodzi do głowy pozbyć się p.TM tylko dlatego że zmieniła się władzaNareszcie egib na dzielnicach zaczyna wychodzić na prostą Jest koordynacja działań w ramach całej W-wy Widać światełko w tunelu jeśli chodzi o powstanie katastru i doprow egib do porządku
odpowiedz zgłoś
idzie w góre Ciekawy gosc caly czas jest na topie Może jego nosi Ecik lub Remek tylko to że oni już byli i każdy wie na co sie szykują a to wszytko brzydko pachnie.Oby nie było że to coś na kształ WSI lub jeszcze coś gorszego bo jednak tu sie gada o bardzo dużej kasie.Zyczę mu jednak aby coś dobrego zrobił.
odpowiedz zgłoś
Rewelacja Jako geodeta miejski nie poprawił w działaniu geodezji miejskiej nic, więc na pewno się sprawdzi jako pełnomocnik. Myślę, że kasa na pewno większa.
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Gratuluję sprawności obrotowemu, panu Remigiuszowi!
odpowiedz zgłoś
18 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS