Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-04-29| GIS, Teledetekcja, Software

Nowość Gexcela na chmurę punktów ze zdjęcia

PixR3 to nowe oprogramowanie włoskiej firmy Gexcel do generowania chmur punktów ze zdjęć lotniczych pozyskiwanych z bezzałogowych maszyn latających, a także z obrazów naziemnych.


Nowość Gexcela na chmurę punktów ze zdjęcia

Jak zachwala nowe rozwiązanie producent, umożliwia ono całkowicie automatyczne przetwarzanie zdjęć lotniczych czy naziemnych do postaci pokolorowanej chmury punktów. Liczba zdjęć, jakie można w ten sposób jednocześnie przetwarzać, jest w teorii nieograniczona, a w praktyce uzależniona wyłącznie od możliwości sprzętowych. Tak pozyskanym punktom można następnie nadać georeferencję z wykorzystaniem programów JRC 3D Reconstructor czy PointR3.

W ocenie producenta PixR3 świetnie sprawdzi się np. w górnictwie. Uzyskane za jej pomocą dane można następnie w środowisku aplikacji JRC 3D Reconstructor Mining wykorzystać np. do wykonywania pomiarów objętości czy generowania map poziomicowych lub profili terenowych. Ponadto chmury te można z powodzeniem łączyć z danymi ze skaningu laserowego czy pomiarów GNSS bądź tachimetrycznych. Drugie potencjalne zastosowanie dla danych z PixR3 to architektura i ochrona dziedzictwa, szczególnie gdy wykorzystanie skanera laserowego jest w danym projekcie niemożliwie lub niewystarczające – twierdzi Gexcel.

Źródło: Gexcel, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama