Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-03-25| GNSS, Teledetekcja, Edukacja

Na Uniwersytecie Zielonogórskim będą zgłębiać kosmiczne technologie

W nowym roku akademickim Uniwersytet Zielonogórski planuje uruchomić nowy kierunek „inżynieria kosmiczna”. Studenci mają na nim poznawać m.in. analizę sygnałów i danych satelitarnych.


Na Uniwersytecie Zielonogórskim będą zgłębiać kosmiczne technologie

Będzie to międzywydziałowy, interdyscyplinarny kierunek studiów pierwszego stopnia przygotowujący do pracy w dziedzinie technik satelitarnych. Jego uruchomienie jest motywowane rosnącym rynkiem pracy w dziale przemysłu i badań kosmicznych, szczególnie po wstąpieniu Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i równoległym wyniesieniu na orbitę pierwszych polskich satelitów. – Umowy z ESA i plany rozwoju polskiego sektora kosmicznego gwarantują rosnącą tendencję nowego działu gospodarki – zapewniają władze uczelni.

Będzie to pierwszy tego typu kierunek w Polsce. Kształcenie na nim ma rozpocząć 40 studentów. Zajęcia będą prowadzić specjaliści z czterech wydziałów: Fizyki i Astronomii, Inżynierii Lądowej i Środowiska, Mechanicznego oraz Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji.

Absolwenci inżynierii kosmicznej mają być przygotowani przede wszystkim do wszelkich prac związanych z projektowaniem, budową i użytkowaniem urządzeń satelitarnych oraz astronomicznych obserwatoriów naziemnych. Kształcona będzie także umiejętność analizy sygnałów i danych satelitarnych.

W trakcie studiów oraz po ich ukończeniu przewidywane są praktyki i staże w krajowych oraz zagranicznych ośrodkach zajmujących się projektowaniem i budową urządzeń satelitarnych. Wyróżniający się absolwenci będą mogli kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia organizowanych przez kraje członkowskie ESA w ramach programu Erasmus Mundus.

Źródło: UZ, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS