wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-03-04| Geodezja, Mapy, Ludzie, Instytucje

Zmiana na stanowisku dyrektora IGiK

Marek Baranowski nie jest już dyrektorem Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.


Zmiana na stanowisku dyrektora IGiK

Jak redakcję Geoforum.pl poinformował IGiK, 21 stycznia Marek Baranowski złożył na ręce ministra administracji i cyfryzacji rezygnację ze stanowiska. Na tej podstawie 1 marca Rafał Trzaskowski rozwiązał z nim stosunek pracy.

Decyzją ministra administracji i cyfryzacji z 2 marca do czasu wyboru nowego dyrektora Instytutem będzie kierować dr Beata Konopska (fot.), dotychczasowa zastępczyni Marka Baranowskiego.

Dr hab. Marek Baranowski kierował IGiK-iem od 2008 r. W sierpniu zeszłego roku w drodze konkursu wybrano go na drugą, czteroletnią kadencję.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
IBWP W takich sytuacjach i w stosunku do pewnych osób może najlepszym pomysłem jest powołanie Instytutu Byłych Ważnych Person, w do którego będą te persony przenoszone za "zasługi" w rozwoju kraju i postępie światowym. Będą tam pełniły różne "ważne" i dobrze opłacane funkcje, dzięki czemu nie doświadczą degradacji zawodowej, a środowisko będzie ponosiło jedynie koszty ich utrzymania, a nie podejmowanych decyzji.
odpowiedz zgłoś
Myślę że wie. Dla wyjaśnienia: minister przyjął jego rezygnację, a nie zdymisjonował go. To duża różnica. W MAiC też ma znajomych, którzy nie dadzą mu zrobić krzywdy
 1 
odpowiedz zgłoś
A minister o tym wie? przecież jak go wywalił za kwestie finansowe to chyba powinien wiedzieć o takiej sytuacji?
 1 
odpowiedz zgłoś
Niestety Tak właśnie jest. Rezyduje w tym samym gabinecie, naprzeciwko gabinetu obecnej pani dyrektor. Czy to nie jest parodia?
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
czy ja dobrze rozumiem, że minister wywalił pana dyrektora, a w IGiK-u go zatrudnili i on dalej rządzi?
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Drogu Gościu Dlaczego jesteś przeciw Rodzinie?
 5 
odpowiedz zgłoś
HMmmm Czy skoro Pani BK też została wymieniona w raporcie, i to jako osoba która uczestniczyła w procederze podpisywania umów, które zostały w raporcie zakwalifikowane jako niezgodne z prawem, tez nie powinna poddać się do dymisji? A dodatkowo dziwnym faktem jest, że zacne grono profesorów, doktorów i innych decyzyjnych osób w IGIK, podczas spotkania/komisji naukowej (czy jak to się tam w IGIKU zwie, nie ma czasu na podjęcie uchwały dotyczącej rozpisania wcześniejszego konkursu na stanowisko dyrektora, tylko głosują nad zmianami organizacyjnymi wprowadzonymi przez pan MB na 2-3 tygodnie przed odejściem. Swoją drogą, czy takich decyzji nie powinien już pan MB zostawić swojemu następcy? [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
. GUGiK go przygarnie
 1 
odpowiedz zgłoś
Sprostowanie Pan Marek Baranowski nie pełni już formalnie funkcji dyrektora IGiK, ale pozostał tam, tylko na innym stanowisku (dzięki profesorom: B.N., A.C., J.K., K.D.-Z.). Dalej zajmuje swój gabinet i kieruje Instytutem rękami pani BK. Nie wróży to dobrze przyszłości IGiK
 6 
odpowiedz zgłoś
Beata Walcz...moze jeszcze da sie cos ukraść.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
A co pan Marek przeskrobał... że go minister odwołał zaledwie pół roku po nominacji?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
do branży: Beata to już walczy od dawna... przecież to ona podpisywała Markowi "umowy" na 60tys. A propos, pani dyrektor, czy MB zwrócił już pieniądze, które nakazał oddać minister? Nie oddał. A pani jednak go zatrudniła w IGiK. A za cóż taka wdzięczność...?
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
B.K Czytam komentarze, ze Pani Konopska jest opatrznoscia IGik. P{ani B.K to czlowiekm M.B. Dziala podobnie, dla swoich i M.K. Jak przysz,la do IGiIK chwaliła się, ze swietnie poradziła soie zn upadloscia PPWK. Jej idol prof Romer marzyl o takiej firmie jak PPWK ( to z publikacji Pani K.) portret prof. Romera wisi w Jej gabinecie. Nie wierzcie w Jej usmiech. Z przodu Maryja z tyłu szpile wbija. Jak sie Pan miewa Dyrektorze poranku - to jej haslo. Doprowadzi IGiK do upadku - nie wierzcie Jej. Na geodezji zupelnie sie nie zna. Dymisja M.B to ukartowane działanie do przejecia IGiK ,łacznie z pro. B.N. i A,C.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Beata, walcz! życzmy powodzenia, łatwo nie będzie ...
 8 
 5 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Pani Beato! Czas na drugą część monografii: !!Wpływ aparatu władzy w latach 1989-2014 na polskie publikacje kartograficzne do użytku powszechnego!! Ostatnie rozporządzenia zdają się idealnie nadawać na takie opracowanie. Wcześniejsza monografia, dotycząca lat 1944-1989 pokazuje doskonale wyczucie granicy pomiędzy polityką a nauką.
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
Wszystko do czasu a myślał, że jest nie do ruszenia. Jak kilku innych mężów opatrznościowych naszej geodezji.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
jak nigdy w naszym kraju, wreszcie ktoś tupnął nogą.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
17 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS