wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2014-01-13| Geodezja

Dron dokumentował szkody po wichurze w Zakopanem

Centrum Badań Kosmicznych PAN wspólnie z firmą Novelty z Gliwic przeprowadziło eksperymentem naukowy z wykorzystaniem bezzałogowego samolotu w celu opracowania mapy zniszczeń po wichurze, która w grudniu 2013 r. nawiedziła stolicę polskich Tatr.


Dron dokumentował szkody po wichurze w Zakopanem
Pozyskanie danych dla powierzchni 1,5 km kw. zajęło bezzałogowemu samolotowi Albatros około 40 minut. Dron poruszał się po zaprogramowanej trasie, jednak operator mógł w każdej chwili przejąć kontrolę nad maszyną. Dane zgromadzone przez drona zostały przesłane do stacji naziemnej, gdzie za pomocą specjalistycznego oprogramowania wygenerowano ortofotomapę oraz cyfrowy model terenu. Na podstawie ortofotomapy zespół specjalistów z Centrum Informacji Kryzysowej CBK opracował mapę zniszczeń, która trafiła następnie do Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Źródło: Novelty


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt