Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-01-10| GNSS

Druga cywilna częstotliwość BeiDou już dostępna

Podczas konferencji prasowej z okazji rocznicy ogłoszenia pełnej operacyjności chińskiego systemu nawigacji BeiDou na obszarze Azji Południowo-Wschodniej opublikowano specyfikację nowego cywilnego sygnału oznaczonego jako B2I.


Druga cywilna częstotliwość BeiDou już dostępna

Jak podkreślają administratorzy systemu, BeiDou jest pierwszym na świecie rozwiązaniem GNSS oferującym w pełni operacyjne dwa cywilne kanały nawigacyjne. Poza zaktualizowaną specyfikacją (tzw. ICD) chińskie władze opublikowały także „BDS Open Service Performance Standard (version 1.0).” Dokument zawiera m.in. informacje o zasięgu, dokładności, wiarygodności i dostępności darmowej i ogólnodostępnej Usługi Otwartej BeiDou.

Podczas konferencji administratorzy mówili ponadto o dokładności systemu. Jak wykazały badania, pozycja wyznaczana wyłącznie z wykorzystaniem BeiDou ma średnią dokładność około 10 metrów, czyli jest zgodna ze wcześniejszymi założeniami. Przedstawiciele chińskiego systemu podkreślają jednocześnie, że w niektórych regionach, np. w Pekinie, błąd pomiaru okazywał się nawet dwukrotnie niższy.

Źródło: Inside GNSS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS