Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-06| GNSS, GIS, Sprzęt

Nowy GeoExplorer: więcej niż odbiornik satelitarny

Amerykańska firma Trimble zaprezentowała nowy odbiornik GNSS z serii GeoExplorer. Geo 7X wyróżnia m.in. dalmierz laserowy, poszerzone możliwości pomiaru satelitarnego oraz lepszy hardware.


Nowy GeoExplorer: więcej niż odbiornik satelitarny

Jedną z ciekawszych nowości jest technologia Flightwave, czyli po prostu zintegrowany z odbiornikiem moduł z dalmierzem laserowym. Pozwala on na pomiar punktów niedostępnych, a także miejsc, gdzie nie dochodzą sygnały GNSS lub też praca wiązałaby się z dużym ryzykiem. Jak zapewnia producent, działanie rozwiązania Flightwave jest bardzo proste – wystarczy wycelować laser w mierzony punkt, a odbiornik sam wyliczy jego współrzędne.

Geo 7X oferuje ponadto zaawansowane możliwości pomiaru GNSS. Podobnie jak seria GeoExplorer 6000, odbiornik wyposażono w technologię Floodlight pozwalającą zachować dokładność pomiaru mimo nagłej utraty łączności z niektórymi satelitami nawigacyjnymi. Pracę przy kiepskiej widoczności nieba dodatkowo ułatwia fakt, że instrument śledzi nie tylko sygnały GPS, ale także GLONASS, Galileo oraz BeiDou.

Nowy GeoExplorer wyposażono w procesor 1 GHz, 4 GB pamięci oraz system operacyjny Windows 6.5. Odbiornik posiada ponadto kontrastowy ekran o przekątnej 4,2 cala oraz cyfrowy aparat 5 Mpx. Całość zamknięta jest w solidnej obudowie spełniającej normę pyło- i wodoszczelności IP65.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS