Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-09-19| GNSS, Geodezja

Korekty Galileo i BeiDou w serwisie Trimble'a

Firma Trimble ogłosiła, że nowa wersja serwisu do postprocessingu danych CenterPoint RTX umożliwi wykorzystanie obserwacji z satelitów Galileo i BeiDou.


Korekty Galileo i BeiDou w serwisie Trimble'a

Producent zapewnia, że oparty na technologii Trimble RTX, ogólnodostępny serwis CenterPoint zapewnia dokładność pozycjonowania lepszą niż 1 centymetr. Do tej pory wykorzystywał on dane z systemów GPS, GLONASS i QZSS (Quasi-Zenith Satellite System).

„Poprzez wsparcie Galileo i BeiDou dajemy badaczom, naukowcom i nauczycielom akademickim możliwość oceny i eksperymentowania z wynikami uzyskanymi z tych rozwijających się konstelacji satelitarnych”, powiedziała Patricia Boothe, dyrektor działu Usług Pozycjonowania firmy Trimble.

CenterPoint RTX jest usługą opartą na chmurze dostępną przez stronę internetową www.trimblertx.com. Użytkownicy z całego świata mogą przesyłać dane ze statycznych pomiarów GNSS i otrzymywać poprawki obliczone w Międzynarodowym Ziemskim Układzie Odniesienia (ITRF). Wynik postprosessingu można następnie przekształcić do różnych regionalnych układów.

Źródło: Trimble, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS