wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-01| GNSS

RTX zamiast RTK

Pomiar z centymetrową dokładnością w czasie rzeczywistym bez sygnałów GSM czy gęstej sieci stacji referencyjnych? Firma Trimble zaprezentowała technologię RTX (Real-Time Extended), która to umożliwia.


RTX zamiast RTK

Bazuje ona na konstelacji satelitów telekomunikacyjnych wykorzystywanych przez system OmniSTAR (kupiony w tym roku przez Trimble’a), sieci kilku stacji referencyjnych położonych na różnych kontynentach oraz innowacyjnych algorytmach wyznaczających poprawki dla odbiorników GNSS.

Na początek (od końca lipca) poprawki RTX dostępne będą przez usługę CenterPoint dla Ameryki Północnej – łącznie dla ponad 7 mln km kw (patrz mapa poniżej). Zaprojektowano ją przede wszystkim z myślą o rolnikach. Umożliwia ona wyznaczanie pozycji z dokładnością 4 cm lub nawet lepszą z wykorzystaniem wybranych odbiorników Trimble’a. Czas inicjalizacji pomiarów RTX wynosi przynajmniej 1 minutę.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Po co trimble - on juz jest przestarzały? zainwestuj w CHC, HiStara, HiTargeta,South, Foif lub Altus :-) :-) One wszystkie są bartdziej nowoczesne bo lepsza płyta trimble, hahaha
odpowiedz zgłoś
Chyba trzeba isc na zakupy Nic innego jak tylko kupic nowy odbiornik Trimble. ASG będzie płatne to na pewno sie zwroci
odpowiedz zgłoś
:-( To ile wydaliśmy na ASG przez te lata? Czy ktoś to może podsumować. Zaczęło się chyba w 2000 r. za Prezesa Bujakowskiego.
odpowiedz zgłoś
Aż tak źle... jest z ASG??
odpowiedz zgłoś
ASG odchodzi w końcu
odpowiedz zgłoś
Zapraszamy do Polski
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS