Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-01-08| GNSS, Mapy, Software

Mapy Nokia HERE w Mercedesach i nie tylko

Spółki HERE – kartograficzny dział fińskiej Nokii, oraz QNX – związana z producentem smartfonów Blackberry, podpisały umowę dotyczącą współpracy przy rozwoju samochodowych systemów nawigacyjnych.


Mapy Nokia HERE w Mercedesach i nie tylko

Efektem tego porozumienia ma być opracowanie „spersonalizowanych, pracujących w chmurze usług lokalizacyjnych zintegrowanych z samochodami”. W pierwszej kolejności chodzi tu o połączenie możliwości platformy QNX CAR i systemu HERE Auto. Prototypowy wynik tej kombinacji prezentowany jest obecnie w Las Vegas na dorocznych targach elektroniki użytkowej CES na przykładzie samochodu Mercedes-Benz CLA45 AMG.

Jak zachwala to rozwiązanie QNX, ma je wyróżniać świetna łączność i dynamika działania, a także spersonalizowane usługi i precyzyjna lokalizacja, które zmieniają samochodów w funkcjonalne urządzenie telekomunikacyjne.

Źródło: QNX, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS