Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-30| GNSS, Mapy, Software

Nokia wycofuje aplikację dla "jabłuszek"

Aplikacja nawigacyjna HERE Maps dla iPadów oraz iPhone’ów została wycofana ze sklepu AppStore.


Nokia wycofuje aplikację dla "jabłuszek"

Jak tłumaczy jej producent, fińska firma Nokia, przyczyną są rzekomo niekorzystne dla użytkowników zmiany, jakie Apple wprowadził do swojego najnowszego systemu operacyjnego iOS 7. Internetowi komentatorzy doszukują się jednak innych przyczyn takiej decyzji, np. niewielkiej liczby użytkowników, sporej liczby błędów programistycznych czy ograniczonej przez Apple’a możliwości zbierania danych o użytkownikach.

Przedstawiciele Nokii przypominają, że właściciele iPadów oraz iPhone’ów wciąż będą mogli korzystać z jej map – tyle że nie w aplikacji mobilnej, ale w przeglądarce internetowej, pod adresem m.here.com. Witryna ta pozwala wyszukiwać obiekty i połączenia komunikacji publicznej, wyznaczać trasy przejazdu czy wyświetlać położenie użytkownika.

Przypomnijmy, że aplikację HERE Maps dla iOS udostępniono w listopadzie 2012 r. Tuż po premierze spotkała się ona z wieloma negatywnymi ocenami użytkowników. Zarzucano jej m.in. błędy programistyczne, kłopoty z wyznaczaniem tras przejazdu czy wyszukiwaniem obiektów, a także nieestetyczny i mało intuicyjny interfejs.

Źródło: Indian Express, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS