Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-13| GNSS, Software

Wiadomości na mikroblogu z lokalizacją dzięki Pitney Bowes

Firma Pitney Bowes – producent m.in. oprogramowania MapInfo – poinformowała o zawarciu wieloletniej umowy licencyjnej z Twitterem, dotyczącą rozwiązań Location Intelligence dla platformy mobilnej.


Wiadomości na mikroblogu z lokalizacją dzięki Pitney Bowes <br />
Mapa tweetów w Europie od 2009 r.
Mapa tweetów w Europie od 2009 r.
Twitter wykorzysta technologię Location Intelligence do udostępniania lokalizacji w tweetach przesyłanych za pomocą urządzeń mobilnych. Funkcja ta jest domyślnie wyłączona i jeśli użytkownik nie zdecyduje się na skorzystanie z niej, Twitter nie będzie wyświetlać aktualnego położenia. Użytkownicy mogą również usunąć informacje o lokalizacji przed opublikowaniem wiadomości oraz jednym kliknięciem wykasować wszystkie wcześniejsze dane dotyczące położenia.

Twitter ma obecnie ponad 230 milionów użytkowników, a niemal 60 procent spośród 500 milionów codziennych tweetów jest przesyłane za pomocą urządzeń mobilnych.

Na rynku polskim dystrybutorem rozwiązań Pitney Bowes z dziedziny Location Intelligence jest firma Imagis.

Źródło: Imagis


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS