Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-02| GNSS, Sprzęt, Firma

Nowy odbiornik Leica do pomiarów mniej i bardziej precyzyjnych

Firma Leica Geosystems zaprezentowała najnowszy odbiornik GNSS Leica GMX901plus, który zdaniem producenta jest idealnym czujnikiem do monitorowania ruchów strukturalnych.


Nowy odbiornik Leica do pomiarów mniej i bardziej precyzyjnych
Odbiornik zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić niskie zużycie energii oraz wysoką jakość pomiaru. GMX901plus wyposażono w solidną obudowę zapewniającą odporność na wodę, ciepło, zimno oraz wibracje, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w monitoringu długoterminowym.

Nowy produkt firmy Leica w swojej podstawowej wersji jest jednoczęstotliowościowym odbiornikiem GPS, jednak do prac, które wymagają dużej liczby pomiarów o wysokiej dokładności – np. w monitorowaniu skutków trzęsień ziemi – można go w łatwy sposób zmodernizować do urządzenia dwuczęstotliwościowego, odbierającego sygnały zarówno z satelitów GPS, jak i GLONASS oraz wykonującego pomiary z częstotliwością 5 Hz.

GMX901plus współpracuje z Leica GPS Spider – programem do przetwarzania danych GNSS – oraz oprogramowaniem Leica GeoMoS służącym do monitoringu, dzięki któremu odbiornik można zintegrować z innymi czujnikami.

Leica GMX901plus będzie dostępny w sprzedaży od połowy grudnia.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS