Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-11-13| Firma, Software

Nie trać czasu na transmisję danych z nowymi wtyczkami Leica CloudWorx

Firma Leica Geosystems zaprezentowała nowe wersje wtyczek CloudWorx do pracy z chmurami punktów w programach AutoCAD, 3ds Max oraz PDMS.


Nie trać czasu na transmisję danych z nowymi wtyczkami Leica CloudWorx
Leica CloudWorx for AutoCAD 5.0 wprowadza nowy, intuicyjny sposób definiowania układu współrzędnych skanu – kierunki osi układu można teraz określić na podstawie elementów zwizualizowanej chmury punktów, np. ściany i podłogi czy dwóch przecinających się ścian. W celu szybszego modelowania chmury punktów wprowadzono narzędzie Points on a Grid, pozwalające na automatyczne i równomierne pozyskanie punktów z chmury, które następnie mogą posłużyć do stworzenia modelu powierzchni terenu. Użytkownikom AutoCAD-a udostępniono również funkcję SmartPicks, dzięki której mogą własnoręcznie zagęścić siatkę dodatkowymi punktami charakterystycznymi.

Leica CloudWorx for 3ds Max 2.0 zastępuje wcześniejszą wtyczkę CloudWorx-VR. Aktualizacja eliminuje konieczność czasochłonnego eksportu danych ze skaningu z Leica Cyclone do CloudWorx-VR . Teraz użytkownicy mają już bezpośredni dostęp do plików Cyclone. Wtyczka zawiera także pełny zestaw standardowych narzędzi CloudWorx umożliwiających m.in.: wykonywanie przekrojów, zarządzanie wycinkami skanów oraz generowanie siatek punktów.

Głównym usprawnieniem Leica CloudWorx 1.3 for PDMS jest wprowadzenie możliwości eksportu modeli PDMS do aplikacji opartych na Leica Cyclone oraz importu modeli tworzonych z ich wykorzystaniem do programu PDMS. Dzięki tej funkcjonalności m.in. modele 3D z PDMS można teraz oglądać w darmowym oprogramowaniu Leica TruView (przeglądarka panoramicznych chmur punktów) bez konieczności wcześniejszego importu danych do AutoCAD-a lub MicroStation.

Źródło: Leica Geosystems, DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama