Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-14| GNSS, Instytucje

Sam GPS będzie nielegalny

Od nowego roku import do Rosji smartfonów, które nie obsługują systemu nawigacji GLONASS, stanie się nielegalny.


Sam GPS będzie nielegalny

Uzasadnienie rosyjskich władz przytoczone przez „Moskiewskiego Komsomolca” jest dość karkołomne. Nowy przepis ma „zagwarantować stabilne działanie jednolitego systemu telekomunikacyjnego, do czego niezbędne jest korzystanie przez użytkowników telefonów z systemu nawigacji kontrolowanego przez Federację Rosyjską”.

Dodajmy, że to już kolejny pomysł rosyjskich władz mający przymusić dostawców sprzętu elektronicznego do montowania w nich odbiorników GLONASS. Wcześniej wprowadzono wysokie cła na urządzenia nieobsługujące tego systemu. Teraz – jak wyjaśnia dziennik – ich sprzedaż będzie już niemożliwa. Rosjanie będą mogli nabyć albo smartfony z odbiornikiem GLONASS, albo GPS+GLONASS.

Źródło: Voice of Russia, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS