Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-08-06| GNSS

Duma obawia się cięć w programie GLONASS

Rosyjski rząd planuje znaczne cięcia w wydatkach na programy kosmiczne. Deputowani Dumy apelują, by premier zrewidował te plany, szczególnie w kontekście systemu nawigacji satelitarnej GLONASS.


Duma obawia się cięć w programie GLONASS

W przyszłym roku wydatki ta politykę kosmiczną mają spaść aż o 11,7 mld rubli (około 1,17 mld zł), w 2015 – o 13,5 mld rubli (1,35 mld zł), a w 2016 r. – o 40 mld rubli (4 mld zł). Cięcia mają dotknąć przede wszystkim budowę kosmodromu Wostocznyj oraz właśnie system GLONASS.

Deputowani Dumy wyrazili zaniepokojenie tymi planami. Na spotkaniu z szefem Roskosmosu Władimirem Popowkinem ostrzegali, że może to doprowadzić do spadku liczby sprawnych satelitów GLONASS poniżej dopuszczalnego poziomu, niszcząc międzynarodowe zaufanie do tego rozwiązania oraz nadszarpując prestiż Rosji na świecie.

Źródło: ITAR-TASS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS