Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-09| GNSS, Sprzęt, Firma

Zaprezentowano zegarek dla turystów i spadochroniarzy

Firma Garmin przedstawiła zegarek tactix będący jednocześnie wytrzymałym urządzeniem nawigacyjnym do zastosowań w terenie oraz narzędziem umożliwiającym bezpieczne eksplorowanie przestworzy.


Zaprezentowano zegarek dla turystów i spadochroniarzy
Jak zapewnia producent, tactix to przede wszystkim kompleksowe narzędzie nawigacyjne pozwalające na planowanie wypraw, tworzenie tras, zapisywanie do tysiąca punktów (punkty rajdowe, strefy lądowania, miejsca campingowe itp.) oraz rejestrowanie elektronicznych ścieżek GPS. Produkt firmy Garmin wyposażony został również w bazową mapę świata oraz umożliwia nawigowanie m.in. do współrzędnych i wzdłuż trasy. Użytkownicy zegarka korzystający z aplikacji mobilnej BaseCamp mogą w prosty sposób planować wyprawy i dzielić się przygodami ze znajomymi i rodziną. Tactix posiada także oprogramowanie Jumpmaster przeznaczone dla doświadczonych spadochroniarzy, które m.in. automatycznie wykrywa wykonanie skoku w celu rozpoczęcia nawigacji do żądanego punktu lądowania.

Zegarek wyposażony został również wysokościomierz, barometr i 3-osiowy elektroniczny kompas, który określa kierunek niezależnie od tego, czy się przemieszczamy czy stoimy w miejscu. Tactix automatycznie kalibruje wszystkie te czujniki z wykorzystaniem odbiornika GPS.

Zegarek tactix będzie dostępy w sprzedaży jesienią br. w sugerowanej cenie detalicznej 449 euro.

Źródło: Garmin


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS