Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-08-31| GNSS, Mapy, Sprzęt

Nowość Garmina zaplanuje wycieczkę rowerową

Podczas odbywających się w Niemczech targów „Eurobike” Garmin zaprezentował nowe wersje rowerowych urządzeń GPS z serii Edge. Ma je wyróżniać jeszcze lepsze przystosowanie do potrzeb cyklistów.


Nowość Garmina zaplanuje wycieczkę rowerową

Do ich wymagań w modelach Edge Touring dostosowano np. cyfrowe mapy oraz bazę punktów użyteczności publicznej. Pomagają one planować wycieczki, preferując ścieżki rowerowe i drogi przyjazne rowerzystom. Odbiorniki umożliwiają wyszukiwanie trasy przejazdu w trzech trybach: Cycling, Tour Cycling oraz Mountain Bike. Ciekawostką jest możliwość wyznaczania pętli. Wystarczy zdefiniować punkt startu oraz długość wycieczki, a odbiornik zasugeruje 3 trasy spełniające zadane kryteria.

Edge Touring posiada ekran o przekątnej 2,6-cala, szczelną obudowę oraz pojemną baterię pozwalającą nawet na 17 godzin pracy. Zasilanie odbiornika ułatwia możliwość podłączenia paneli słonecznych. Urządzenie waży 100 g i można je łączyć z sensorami ANT+ (np. pulsometrem).

Modele Edge Touring wejdą do sprzedaży jesienią tego roku. Ich sugerowana cena to 250 lub 300 dol. dla bardziej zaawansowanej wersji.

Źródło: Garmin


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS