Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-06| GNSS

Wkrótce rusza modernizacja pomorskich stacji ASG-EUPOS

Z przyczyn technicznych wymiana odbiorników na czterech pomorskich stacjach ASG-EUPOS została przełożona o ponad miesiąc. Jak podaje administrator systemu, prace mają ruszyć 8 listopada.


Wkrótce rusza modernizacja pomorskich stacji ASG-EUPOS

W związku z koniecznością sprawdzenia stałości współrzędnych po wymianie odbiorników i anten prace modernizacyjne wymuszą tymczasowe wyłączenie następujących stacji:
• Starogard Gdański (STRG), planowane wyłączenie od 8 do 13 listopada;
• Chojnice (CHOJ), 8-13 listopada;
• Kościerzyna (KOSC), 19-25 listopada;
• Gdańsk (GDAN), 19-25 listopada.

W ramach modernizacji w miejsce sprzętu jednosystemowego (GPS) na wymienionych stacjach zostaną zainstalowane odbiorniki Leica GR10 wraz z antenami AR20. Dzięki temu, że będą śledzić sygnały GPS, GLONASS i Galileo, możliwie będzie uruchomienie w tym regionie kolejnej (po mazowieckiej i śląsko-krakowskiej) podsieci oferującej rozwiązania GPS+GLONASS. Jak informuje GUGiK, podsieć pomorska powinna ruszyć jeszcze w tym roku.

Wyłączenie przedmiotowych stacji nie powinno spowodować braku możliwości korzystania z serwisów systemu ASG-EUPOS w rejonach stacji, jednakże może nastąpić wydłużenie czasów inicjalizacji odbiorników w trybie RTK/RTN oraz niewielkie obniżenie dokładności pomiarów. Ze względu na zwiększone odległości pomiędzy stacjami referencyjnymi w okresach wyłączenia zalecane jest zachowanie szczególnej uwagi przy wykonywaniu pomiarów w czasie rzeczywistym i zapewnienie dodatkowej, niezależnej kontroli wyników pomiarów. W przypadku wykonywania pomiarów statycznych zaleca się wydłużenie sesji obserwacyjnych wykonywanych na punktach wyznaczanych w okolicy wyłączonych stacji (po włączeniu stacji do systemu dane obserwacyjne z okresu wyłączenia będą dostępne).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS