Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2013-11-06 | GNSS

Wkrótce rusza modernizacja pomorskich stacji ASG-EUPOS

Z przyczyn technicznych wymiana odbiorników na czterech pomorskich stacjach ASG-EUPOS została przełożona o ponad miesiąc. Jak podaje administrator systemu, prace mają ruszyć 8 listopada.


Ilustracja: Wkrótce rusza modernizacja pomorskich stacji ASG-EUPOS

W związku z koniecznością sprawdzenia stałości współrzędnych po wymianie odbiorników i anten prace modernizacyjne wymuszą tymczasowe wyłączenie następujących stacji:
• Starogard Gdański (STRG), planowane wyłączenie od 8 do 13 listopada;
• Chojnice (CHOJ), 8-13 listopada;
• Kościerzyna (KOSC), 19-25 listopada;
• Gdańsk (GDAN), 19-25 listopada.

W ramach modernizacji w miejsce sprzętu jednosystemowego (GPS) na wymienionych stacjach zostaną zainstalowane odbiorniki Leica GR10 wraz z antenami AR20. Dzięki temu, że będą śledzić sygnały GPS, GLONASS i Galileo, możliwie będzie uruchomienie w tym regionie kolejnej (po mazowieckiej i śląsko-krakowskiej) podsieci oferującej rozwiązania GPS+GLONASS. Jak informuje GUGiK, podsieć pomorska powinna ruszyć jeszcze w tym roku.

Wyłączenie przedmiotowych stacji nie powinno spowodować braku możliwości korzystania z serwisów systemu ASG-EUPOS w rejonach stacji, jednakże może nastąpić wydłużenie czasów inicjalizacji odbiorników w trybie RTK/RTN oraz niewielkie obniżenie dokładności pomiarów. Ze względu na zwiększone odległości pomiędzy stacjami referencyjnymi w okresach wyłączenia zalecane jest zachowanie szczególnej uwagi przy wykonywaniu pomiarów w czasie rzeczywistym i zapewnienie dodatkowej, niezależnej kontroli wyników pomiarów. W przypadku wykonywania pomiarów statycznych zaleca się wydłużenie sesji obserwacyjnych wykonywanych na punktach wyznaczanych w okolicy wyłączonych stacji (po włączeniu stacji do systemu dane obserwacyjne z okresu wyłączenia będą dostępne).

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Sieć TPI NETpro Sieć TPI NETpro w niektórych częściach kraju jest już przyjęta do zasobu (np. Dolny Śląsk). Wszystkie operaty na 118 stacji zostały złożone - czekamy z niecierpliwością aż reszta ośrodków przyjmie pozostałe stacje. Status sieci na bieżąco przedstawiany jest na www.tpinet.pl
  
 2 
@Mats A sieć TPI jest w ogóle przyjęta do zasobu, żeby można było z niej korzystać?
    2 
 2 
Ja nie mam zamiaru kupować sprzętu od TPI bo mnie na niego nie stać. A co do pomiaru wśród drzew to widziałem jak to niektórzy robią. Wciskają pomiar i lecą pod drzewo. Po czym z uśmiechem na ustach wychodzą z pod niego zadowoleni, że GPS zmierzył:) Pogratulować dokładności pomiaru. A widoczność satelitów - ustaw horyzont na 0 stopni to będziesz widział 15 :) Tylko co po takim rozwiązaniu, nadaje się do niczego. Więc pisanie o 11 widocznych satelitach jest co najmniej nietrafione.
    1 
 2 
Mats mi się kojarzy z pewnym nazwiskiem. Maciek, może byś popracował czasem trochę dla odmiany.
    2 
 3 
Pewnie jesteś jednym z tych geodetów którzy nie wzięli sprzętu od TPI i teraz marudzą dlaczego nie mogą wykupić poprawek. Taka jest prawda bo jakbyś wiedział jak się pracuje to twierdziłbyś inaczej! Pozdro
    6 
 3 
A to ciekawe A w bloku też mierzysz?
    3 
 4 
TPInet pro Powiem jedno ASG eupos to jeden wielki badziew. Od kiedy wykonuję pomiary z poprawkami od TPI nie ma żadnych ale to żadnych problemów. Można mierzyć nawet wśród drzew. Teraz 11 satelit widocznych to jest minimum
    11 
 2 



zobacz też:

W Olsztynie przeszkolili urzędników z ASG-EUPOS

W dniach 10-11 października Główny Urząd Geodezji i Kartografii zorganizował w Olsztynie szkolenie...

Kto dostarczy sprzęt i oprogramowanie dla ASG-EUPOS?

Dostawa sprzętu i oprogramowania na potrzeby utrzymania systemu ASG-EUPOS była przedmiotem...

ASG-EUPOS bardziej stabilna i wydajniejsza

Od 29 sierpnia ASG-EUPOS pracuje na nowym oprogramowaniu Trimble Pivot Platform. Powinno ono zapewnić...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
poprzednikiem Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki było Centralne Biuro ds. Międzynarodowej Geodezji założone przez Niemcy i Austro-Węgry w końcu XIX w.?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marcin Barlik (1944-2018)
Specjalista od geodezyjnych pomiarów podstawowych, przewodniczący Komitetu Geodezji PAN, wieloletni pracownik Wydziału Geodezji i Kartografii PW oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, wybitny uczony i wychowawca wielu pokoleń geodetów...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1615
Johannes Kepler (1571-1630), niemiecki astronom i fizyk, wydaje pracę "Nova stereometria doliorum vinarorum", w której zajmuje się pojemnością beczek, polem powierzchni i objętością brył. W obliczeniach stosuje rachunek różniczkowy.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2