wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-06| GNSS

Wkrótce rusza modernizacja pomorskich stacji ASG-EUPOS

Z przyczyn technicznych wymiana odbiorników na czterech pomorskich stacjach ASG-EUPOS została przełożona o ponad miesiąc. Jak podaje administrator systemu, prace mają ruszyć 8 listopada.


Wkrótce rusza modernizacja pomorskich stacji ASG-EUPOS

W związku z koniecznością sprawdzenia stałości współrzędnych po wymianie odbiorników i anten prace modernizacyjne wymuszą tymczasowe wyłączenie następujących stacji:
• Starogard Gdański (STRG), planowane wyłączenie od 8 do 13 listopada;
• Chojnice (CHOJ), 8-13 listopada;
• Kościerzyna (KOSC), 19-25 listopada;
• Gdańsk (GDAN), 19-25 listopada.

W ramach modernizacji w miejsce sprzętu jednosystemowego (GPS) na wymienionych stacjach zostaną zainstalowane odbiorniki Leica GR10 wraz z antenami AR20. Dzięki temu, że będą śledzić sygnały GPS, GLONASS i Galileo, możliwie będzie uruchomienie w tym regionie kolejnej (po mazowieckiej i śląsko-krakowskiej) podsieci oferującej rozwiązania GPS+GLONASS. Jak informuje GUGiK, podsieć pomorska powinna ruszyć jeszcze w tym roku.

Wyłączenie przedmiotowych stacji nie powinno spowodować braku możliwości korzystania z serwisów systemu ASG-EUPOS w rejonach stacji, jednakże może nastąpić wydłużenie czasów inicjalizacji odbiorników w trybie RTK/RTN oraz niewielkie obniżenie dokładności pomiarów. Ze względu na zwiększone odległości pomiędzy stacjami referencyjnymi w okresach wyłączenia zalecane jest zachowanie szczególnej uwagi przy wykonywaniu pomiarów w czasie rzeczywistym i zapewnienie dodatkowej, niezależnej kontroli wyników pomiarów. W przypadku wykonywania pomiarów statycznych zaleca się wydłużenie sesji obserwacyjnych wykonywanych na punktach wyznaczanych w okolicy wyłączonych stacji (po włączeniu stacji do systemu dane obserwacyjne z okresu wyłączenia będą dostępne).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS