wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-06| GNSS, GIS, Mapy, Imprezy

Satelitarni mistrzowie wybrani po raz dziesiąty!

Aplikacja do monitorowania sportowców z centymetrową dokładnością zwyciężyła w X edycji Europejskiego Konkursu Nawigacji Satelitarnej.


Satelitarni mistrzowie wybrani po raz dziesiąty!

System Kinexon został opracowany przez zespół niemieckich naukowców – dr. Olivera Trincherę oraz dr. Alexandra Hüttenbrinka. Rozwiązanie składa się z dwóch elementow. Pierwszy to Kinexon Cell, czyli niewielki sensor noszony przez sportowca lub mocowany do użytkowanego przez niego sprzętu. Pozwala mierzyć nie tylko pozycję zawodnika, ale także wybrane parametry pracy organizmu. Drugi element to aplikacja Kinexon App, która gromadzi informacje z sensora i pozwala na ich analizę. Dzięki temu, że działa w chmurze, można z niej korzystać zarówno na smartfonach i tabletach czy komputerach desktopowych.

Zdaniem twórców system Kinexon sprawdzi się w wielu różnych dyscyplinach – od tenisa, przez piłkę nożną, po football amerykański. Pozwoli monitorować kondycję zawodników, analizować przyjętą taktykę, zapobiegać kontuzjom czy wspierać proces rehabilitacji. W nagrodę za opracowanie tego rozwiązania jego autorzy otrzymali 20 tys. euro oraz wsparcie Europejskiej Agencji ds. GNSS (GSA) i Centrum Aplikacyjnego w Oberpfaffenhofen we wdrażaniu pomysłu.

Dodajmy, że oprócz nagrody głównej w tym roku przyznano także 32 nagrody specjalne oraz regionalne. Otrzymały je projekty o bardzo różnorodnej tematyce – rozwiązują one m.in. problemy zakłócania sygnałów GNSS i nawigacji wewnątrz budynków, a także wspierają poprzez użycie nawigacji satelitarnej np. uprawnianie sportów, wizualizację modeli BIM, parkowanie, zwiedzanie atrakcji turystycznych czy monitorowanie wagonów towarowych. Niestety, wśród laureatów nie ma w tym roku polskich projektów. Inaczej niż w zeszłym roku, zabrakło także polskiej edycji konkursu.

Pełna lista nagrodzonych projektów

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS