Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-06| GNSS, GIS, Mapy, Imprezy

Satelitarni mistrzowie wybrani po raz dziesiąty!

Aplikacja do monitorowania sportowców z centymetrową dokładnością zwyciężyła w X edycji Europejskiego Konkursu Nawigacji Satelitarnej.


Satelitarni mistrzowie wybrani po raz dziesiąty!

System Kinexon został opracowany przez zespół niemieckich naukowców – dr. Olivera Trincherę oraz dr. Alexandra Hüttenbrinka. Rozwiązanie składa się z dwóch elementow. Pierwszy to Kinexon Cell, czyli niewielki sensor noszony przez sportowca lub mocowany do użytkowanego przez niego sprzętu. Pozwala mierzyć nie tylko pozycję zawodnika, ale także wybrane parametry pracy organizmu. Drugi element to aplikacja Kinexon App, która gromadzi informacje z sensora i pozwala na ich analizę. Dzięki temu, że działa w chmurze, można z niej korzystać zarówno na smartfonach i tabletach czy komputerach desktopowych.

Zdaniem twórców system Kinexon sprawdzi się w wielu różnych dyscyplinach – od tenisa, przez piłkę nożną, po football amerykański. Pozwoli monitorować kondycję zawodników, analizować przyjętą taktykę, zapobiegać kontuzjom czy wspierać proces rehabilitacji. W nagrodę za opracowanie tego rozwiązania jego autorzy otrzymali 20 tys. euro oraz wsparcie Europejskiej Agencji ds. GNSS (GSA) i Centrum Aplikacyjnego w Oberpfaffenhofen we wdrażaniu pomysłu.

Dodajmy, że oprócz nagrody głównej w tym roku przyznano także 32 nagrody specjalne oraz regionalne. Otrzymały je projekty o bardzo różnorodnej tematyce – rozwiązują one m.in. problemy zakłócania sygnałów GNSS i nawigacji wewnątrz budynków, a także wspierają poprzez użycie nawigacji satelitarnej np. uprawnianie sportów, wizualizację modeli BIM, parkowanie, zwiedzanie atrakcji turystycznych czy monitorowanie wagonów towarowych. Niestety, wśród laureatów nie ma w tym roku polskich projektów. Inaczej niż w zeszłym roku, zabrakło także polskiej edycji konkursu.

Pełna lista nagrodzonych projektów

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS