Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-11-04| GNSS, GIS, Sprzęt

Przerób iPhone'a lub iPada na odbiornik o submetrowej dokładności

Kanadyjska firma Geneq wprowadziła do sprzedaży iSXBlue II GNSS – pierwszy na rynku zewnętrzny odbiornik satelitarny o submetrowej dokładności przeznaczony do współpracy z iPadem lub iPhone’em. Autoryzowane i zatwierdzone przez firmę Apple rozwiązanie umożliwia bezprzewodowe połączenie odbiornika z „jabłuszkiem” (poprzez Bluetooth) i pracę z dowolną aplikacją pomiarową GIS dla systemu iOS.


Przerób iPhone'a lub iPada na odbiornik o submetrowej dokładności

iSXBlue II GNSS wykorzystuje sygnały systemów: GPS, GLONASS i SBAS. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu firmy Geneq odbiornik umożliwia zastosowanie poprawek SBAS nie tylko do sygnałów GPS, ale także GLONASS. Pozwala to osiągnąć, nawet w trudniejszych warunkach pomiarowych, dokładności na poziomie 30 cm (HRMS) bez konieczności korzystania z korekt RTK czy postprocessingu.

Odbiornik jest także kompatybilny z innymi systemami operacyjnymi, takimi jak: Windows, Windows Mobile i Android. Dzięki temu w zależności od potrzeb iSXBlue można łączyć praktycznie z dowolnym urządzeniem – od palmtopa, przez smartfon i tablet, do laptopa, oraz wykonywać pracę w dowolnym oprogramowaniu, zarówno mobilnym, jak i desktopowym.

Urządzenie cechuje się niewielkimi wymiarami, niską wagą oraz pancerną obudową, odporną na pył i wilgoć zgodnie z wyśrubowaną normą IP67. Odbiornik można nosić w wygodnym etui przy pasku lub w dedykowanym plecaku. Niewielką, zewnętrzną antenę montuje się w specjalnie przygotowanej czapce lub na teleskopowej tyczce plecaka.

Wyłącznym dystrybutorem odbiorników SXBlue firmy Geneq na polskim rynku jest krakowska firma SmallGIS.

Źródło: SmallGIS


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama