wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-10-15| GNSS, Mapy, Software

Po Powązkach ze smartfonem

Pasjonaci Starych Powązek opracowali i udostępnili darmową mobilną aplikację lokalizacyjną umożliwiającą lepsze poznanie tej zabytkowej, warszawskiej nekropolii.


Po Powązkach ze smartfonem

Program iPowązki jest wirtualnym przewodnikiem po tym cmentarzu. Umożliwia nie tylko odnalezienie grobu na podkładzie Google Maps (na razie do zasobów aplikacji wprowadzono ich 600) czy dotarcie do niego, ale także pozyskanie szerszych informacji o pochowanych tam ludziach. Aplikacja oprowadza także po dwóch trasach spacerowych – napoleońskiej i varsavianistycznej. Użytkownicy mogą ponadto stworzyć własne wycieczki – służy do tego uruchomiona wcześniej strona internetowa.

Projekt iPowązki jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Historii Polski oraz Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. Aplikacja iPowązki na razie dostępna jest tylko dla urządzeń z Androidem. Wkrótce ma się jednak ukazać także wersja dla sprzętu Apple’a.

Źródło: Gazeta.pl, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt