wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-02| GIS, Mapy

Rusza otwarte kartowanie grobów

Za niecały miesiąc Polacy tradycyjnie ruszą odwiedzać groby swoich krewnych, przyjaciół i znanych osób. By ułatwić im dotarcie i poruszanie się po nekropoliach, otwarte projekty OpenStreetMap i Uzupełniająca Mapa Polski zachęcają do edycji tych miejsc na swoich mapach.


Rusza otwarte kartowanie grobów

Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska namawia do nanoszenia grobów zarówno swoich bliskich, jak i znanych osób oraz linkowanie tych obiektów do Wikipedii. Zachęca także do mapowania terenów cmentarzy – alejek, kwater, źródeł wody, itd. Wprowadzane dane będzie można wyszukać m.in. na specjalnie do tego celu uruchomionej stronie.

Do podobnych działań zachęca także konkurencyjny projekt Uzupełniająca Mapa Polski. Akcja ma się skupiać przede wszystkim na nanoszeniu grobów znanych osób. Jak podkreślają przedstawiciele projektu, o ile w Warszawie czy Krakowie zaznaczono już ich sporo, to w innych miastach są spore braki.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
SUPER, jak zabłądze na cmentarzu bede wiedział jak z niego wyjść.
 1 
odpowiedz zgłoś
Świetne Szukałem czegoś takiego jak groby.osmapa.pl w zeszłym roku. Oby do pierwszego przybyło grobów.
 1 
odpowiedz zgłoś
Mapa Świetna sprawa! OSM ma już 40 grobów wprowadzonych w pierwszy dzień.
 3 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS