wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-10-11| Mapy, Imprezy

Chełm na kilkusetletnich mapach Rzeczypospolitej i Europy

W Małej Galerii Chełmskiej Biblioteki Publicznej do końca roku można oglądać wystawę pt. „Chełm i ziemia chełmska na mapach od XVI do XVIII w.”. Na trzynastu planszach zostały wyeksponowane reprodukcje starych map pochodzących z prywatnych kolekcji z całego świata.


Chełm na kilkusetletnich mapach Rzeczypospolitej i Europy <br />
fot. W. Lisiecki
fot. W. Lisiecki

Wśród zgromadzonych na wystawie map znajdują się zarówno takie, na których ziemia chełmska stanowi część Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jak i ukazana jest w szerszym kontekście Europy Środkowo-Wschodniej. Zwiedzający mogą podziwiać m.in. mapy Królestwa Polskiego, Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz Królestwa Galicji i Lodomerii.

Źródło: Chełmska Biblioteka Publiczna


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt