wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 4
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-10-11| Mapy, Imprezy

Chełm na kilkusetletnich mapach Rzeczypospolitej i Europy

W Małej Galerii Chełmskiej Biblioteki Publicznej do końca roku można oglądać wystawę pt. „Chełm i ziemia chełmska na mapach od XVI do XVIII w.”. Na trzynastu planszach zostały wyeksponowane reprodukcje starych map pochodzących z prywatnych kolekcji z całego świata.


Chełm na kilkusetletnich mapach Rzeczypospolitej i Europy <br />
fot. W. Lisiecki
fot. W. Lisiecki

Wśród zgromadzonych na wystawie map znajdują się zarówno takie, na których ziemia chełmska stanowi część Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jak i ukazana jest w szerszym kontekście Europy Środkowo-Wschodniej. Zwiedzający mogą podziwiać m.in. mapy Królestwa Polskiego, Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz Królestwa Galicji i Lodomerii.

Źródło: Chełmska Biblioteka Publiczna


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt