wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bolesławiec w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-10-04| Mapy, Imprezy

Stare mapy spiskie w Nowym Sączu

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza na wystawę „Górny Spisz na mapach węgierskich i wiedeńskich w czasie polskiego zastawu”, którą od 2 października można oglądać w tutejszym Miasteczku Galicyjskim.


Stare mapy spiskie w Nowym Sączu
Zgromadzone na wystawie dzieła kartograficzne pochodzą ze zbiorów muzeów polskich i słowackich.

Przypomnijmy, że 13 miast spiskich stanowiło zastaw zabezpieczający pożyczkę, jakiej Władysław Jagiełło w 1412 r. udzielił węgierskiemu królowi Zygmuntowi Luksemburskiemu. Starostwo spiskie pozostawało w granicach Rzeczpospolitej do czasów I rozbioru.

Wystawa będzie czynna do 27 listopada br.

Źródło: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jedno słowo W tytule powinno być "Dawne mapy...", bo stare jednoznacznie wskazuje na ich fizyczny wiek, kojarzony raczej z kondycją, a tu chodzi przecież o ich treść.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt