Wzięli w nim udział członkowie funkcjonujących przy Konwencie Zespołu ds. polityki przestrzennej i Zespołu Porozumiewawczego Regionalnych Systemów Informacji Przestrzennej, a także służby geodezyjne i planistyczne województw i przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, GUGiK oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
Przypomnijmy, że ten ostatni resort jest odpowiedzialny za dostosowanie krajowych danych planistycznych do wymogów INSPIRE. Główny ciężar przeorganizowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (jako zbiorów podstawowych) oraz studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy (jako zbiorów dodatkowych) z wersji analogowej do wersji elektronicznej spoczywa jednak na samorządach.
Zasadniczym celem spotkania była dyskusja nad obszarami współpracy w zakresie wdrażania dyrektywy INSPIRE w geodezji i planowaniu przestrzennym oraz poszukiwanie podobieństw i pól współdziałania pomiędzy planistami i geodetami w zadaniach przez nich wykonywanych – można przeczytać na stronie Konwentu. Dostępne są tam także prezentacje z obrad.