wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-18| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje

Minister finansów zapowiedziała likwidację gospodarstw pomocniczych i funduszy celowychPodczas wczorajszej (17 stycznia) konferencji prasowej wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska przedstawiła planowane działania w gospodarce i finansach na I półrocze 2007 roku. Zapowiedziała likwidację „tych sposobów gospodarowania, które zakorzeniły się w Polsce jeszcze w latach pięćdziesiątych i nienaruszone trwają drugą dekadę istnienia Rzeczypospolitej”.

Zdaniem minister finansów obecna faza procesów wzrostu gospodarczego wymaga pilnego wzmocnienia instytucjonalnego, bez którego nie będzie możliwa skuteczna i racjonalna polityka gospodarcza oraz nie zostaną w pełni wykorzystane szanse płynące z naszego członkostwa w UE. Konieczna w państwie demokratycznym jawność i przejrzystość działania stanowi najsilniejszy oręż w walce z korupcją i marnotrawstwem. Zmiany muszą objąć praktycznie wszystkie instytucje finansowane wyłącznie lub głównie ze środków publicznych.
W ramach podmiotowej konsolidacji sektora finansów publicznych przewiduje się likwidację następujących form gospodarowania: „wszystkich zakładów budżetowych, wszystkich gospodarstw pomocniczych, wszystkich samorządowych funduszy celowych, wszystkich wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, części agencji rządowych i części funduszy celowych usytuowanych centralnie”.

Źródło: Ministerstwo Finansów


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Minister finansów zapowiedziała likwidację gosp Pamietam że taka sytuacja miała już miejsce. Ale nic z tym nie zrobiono. Natomiast uwazam że ośrodki będą to będą, a nie to nie. Ale jeżeli przepisy się nie zmienia i mapa zasadnicza bedzie obowiazywać to brak FUNDUSZU doprowadzi do zapyzienia GEODEZJI a nie OŚRODKÓW.
odpowiedz zgłoś
maliniak ma racje Maliniak masz racje. Duzo krzyku przed wyborami nowego ggk a obecnie jest realizowany ten sam scenariusz jak za poprzedniej kadencji tyle tylko ze w zwolnionym tempie. Ale nowicjusze wraz z doradcami musza przetrawic o co chodzi w tym rzadzeniu.Wiec zwolnijmy dzialania to bedzie sukces. ha ha ha
odpowiedz zgłoś
Acha, jeszcze - Do Reformatora ZYTA nie zostawi funduszów, ma to uzgodnione z Kwaczyńskimi - PORZUĆCIE WSZELKĄ NADZIEJĘ CI, KTÓRZY O TYM MARZYCIE... Przyjeżdżajcie do mnie do Anglii. Nie ma Funduszu, ale jest uczciwa praca :)
odpowiedz zgłoś
300 znaków to mało inaczej napisalbym chałturki :)
odpowiedz zgłoś
Albin prekursorem? No się wyjasniło dlaczego towarzysze nie lubili Albina - był prekursorem IV RP! To jest wizjoner! A teraz reprezentant powiatów - nowy GGK - ma juz gotowe ustawy. Nic tylko przepisać. U mnie Kirył zniszczył wszystko. Do Polski nie dotarł - ale w geodezji - huragan ZYTA posprząta. Żegnajcie hałturki!
odpowiedz zgłoś
To, że zlikwidowane zostaną gospodarstwa pomocnicze, zakłady budżetowe itp. to bardzo dobrze. Urząd ma być urzędem, a nie firmą. Jeśli zlikwidowany będzie fundusz gospodarki zasobem, to nasza powiatowa geodezja, która i tak nie jest najnowocześniejsza, stanie się zapyziałym skansenem.
odpowiedz zgłoś
No to po ośrodkach część najlepiej działajacych osrodków odpłynie w nicość. Jest to skutek bezwolnego czekania na cud i twierdzenie, ze jakoś to będzie. A no będzie. Módlcie sie tylko aby Zyta pozostawiła fundusz.:)
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS