Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-07| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje

Resorty budownictwa i rolnictwa dla Samoobrony


Na wniosek premiera Kazimierza Marcinkiewicza prezydent Lech Kaczyński dokonał 5 maja br. zmian w składzie Rady Ministrów. Tego samego dnia rząd wydał rozporządzenia, zgodnie z którymi dokonano przekształcenia niektórych ministerstw oraz powołano nowe. Zmieniono też kompetencje kilku członkom gabinetu. W ramach koalicji rządowej (PiS, Samoobrona, LPR) resorty rolnictwa i rozwoju wsi, pracy i polityki społecznej oraz nowo utworzone Ministerstwo Budownictwa (a wraz z nim geodezja) przypadły Samoobronie.

Po przemianowaniu 31 października ub.r. Ministerstwa Infrastruktury na Ministerstwo Transportu i Budownictwa za sprawy geodezji odpowiadał w nim Piotr Styczeń – sekretarz stanu ds. budownictwa, będący równocześnie pełnomocnikiem rządu ds. Programu Rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach. Po uchwaleniu regulaminu organizacyjnego tego ministerstwa (7 marca br.) prowadzenie spraw wynikających z nadzoru ministra nad Głównym Geodetą Kraju, centralnym organem odpowiadającym w Polsce za sprawy związane z geodezją i kartografią, przypadło Departamentowi Regulacji Rynku Nieruchomości.
Od 5 maja geodezja podlega Ministerstwu Budownictwa, szefem nowego resortu został Antoni Jaszczak. Funkcjonowanie ministerstwa określi zapewne nowy regulamin organizacyjny. Niektóre zagadnienia związane z geodezją znajdują się także w kompetencjach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Departament Gospodarki Ziemią). Nowym szefem tego resortu został 5 maja br. Andrzej Lepper, zastępując na tym stanowisku Krzysztofa Jurgiela.

Obecny skład Rady Ministrów:
Kazimierz Marcinkiewicz - prezes Rady Ministrów
Zyta Gilowska - wiceprezes Rady Ministrów, minister finansów
Ludwik Dorn - wiceprezes Rady Ministrów, minister spraw wewnętrznych i administracji
Roman Giertych - wiceprezes Rady Ministrów oraz minister edukacji narodowej
Andrzej Lepper - wiceprezes Rady Ministrów oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi
Grażyna Gęsicka - minister rozwoju regionalnego
Wojciech Jasiński - minister skarbu państwa
Antoni Jaszczak - minister budownictwa
Anna Kalata - minister pracy i polityki społecznej
Tomasz Lipiec - minister sportu
Stefan Meller - minister spraw zagranicznych - złożył dymisję
Jerzy Polaczek - minister transportu
Zbigniew Religa - minister zdrowia
Michał Seweryński - minister nauki i szkolnictwa wyższego
Radosław Sikorski - minister obrony narodowej
Jan Szyszko - minister środowiska
Kazimierz Ujazdowski - minister kultury i dziedzictwa narodowego
Zbigniew Wassermann - minister - członek Rady Ministrów
Rafał Wiechecki - minister gospodarki morskiej
Piotr Woźniak - minister gospodarki
Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości

jp


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS