wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-06-15| Geodezja, Przetargi, Software, Instytucje, Kataster

Ile na szkolenia z EMUiA i SDI

Blisko 13 mln zł netto gotowy jest wyłożyć Główny Urząd Geodezji i Kartografii na organizację i przeprowadzenie szkoleń z zakresu korzystania z aplikacji do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów (EMUiA) oraz z oprogramowania Modułu SDI dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.


Ile na szkolenia z EMUiA i SDI <br />
fot. z archiwum GUGiK
fot. z archiwum GUGiK

Zamówienie obejmuje m.in. rekrutację uczestników, opracowanie harmonogramów i programów szkoleń, przygotowanie materiałów (skryptów, opisów ćwiczeń, prezentacji), zapewnienie odpowiedniej kadry szkoleniowej i sal wykładowych, organizację i przeprowadzenie szkoleń, a także zagwarantowanie ich uczestnikom ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia. Szkolenia prowadzone będą w ramach projektu „Wsparcie podmiotów zaangażowanych w realizację instrumentów strukturalnych w zakresie przygotowania i realizacji projektów” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-13.

Zamówienie podzielone zostało na dwie części:
1. kompleksowa organizacja i przeprowadzenie szkoleń z zakresu korzystania z aplikacji doprowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów dla pracowników urzędów gmin;
2. kompleksowa organizacja i przeprowadzenie szkoleń z oprogramowania Modułu SDI dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Szacunkowa wartość zamówienia dla I części wynosi 9,2 mln zł, dla II – ponad 3,6 mln zł (wraz z zamówieniami uzupełniającymi). Oferty można składać do 18 lipca br., najkorzystniejsza będzie wybierana na podstawie ceny (40 proc.) i doświadczenia szkoleniowców (60 proc.).

Źródło: GUGiK, AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
DROGI KURS Pewnie aplikacja jest tak rozbudowana i niezrozumiała,że potrzebne aż szkolenie. Czy są już pewne typy kto ma przeprowadzić tą animację?
 1 
odpowiedz zgłoś
@ss Święta prawda co piszesz, ale kto się tym dzisiaj przejmuje. Tam ludzie robią karierę. potem ktoś ich przytuli, da stanowisko. Patrz na byłą Panią Prezes. Gdzie teraz jest? Jest Dyrektorem Departamentu Planowania i Zasobów Wodnych KZGW. Ludzie w GUGiK są uniwersalni. Jak widać znają się na geodezji, na wodzie i na wielu innych sprawach.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Patrząc nieco dalej w 2020 roku skończą się fundusze unijne - Polska zostanie z produktami które udało się jej wytworzyć do tej pory i w takich będzie trzeba pracować. Ceny na rynku szkoleń, informatycznym na rynku krajowym spadną na łeb na szyję - kapitał zagraniczny czytaj wielkie korporacje przeniosą się gdzie indziej ze swoimi pomysłami na zarabianie. Nie będzie kasy na nowe i modernizacje istniejących systemów (spłacać będziemy wkłady własne) które tak beztrosko i bez jakiegoś planu i kontroli robi się w tej chwili. Będziecie goli i weseli, bo fundusz nawet centralny będzie pusty. Może zaczniesz o tym myśleć drogi GUGiKu analizując sensowność swoich zamówień ?
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Ale widzę, że to nie koniec bo jeszcze GUGIK wydaje prawie 4mln na modernizacje wspanialej aplikacji. Nie wiem tylko czy później nie trzeba będzie szkolić ponownie, bo aplikacja się zmieni. Ale jak się ma pieniądze to się robi co się chce, szczególnie jak to nie są własne pieniądze, a podatnika (polskiego, albo europejskiego - obojętne)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Zgroza W kraju kryzys, brakuje na wszystko, a pieniądze są marnotrawione, bo inaczej tego nazwać nie można. Będzie z tego wielkie nic, bo celem tych szkoleń nie jest nauczenie urzędników lecz zwyczajny skok na kasę. Nawet jak przyjąć, że z aplikacji GUGIK korzysta 1300 gmin, to wypada po 7000,00zł za szkolenie jednej gminy. To chyba dosyć drogie szkolenia.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
szkolenia 3 dniowe są po to rozumiem żeby uczestnicy doczekali się na załadowanie danych w portalu - zobaczcie sami http://emuia.gugik.gov.pl/emuia. Myślę że grant w wysokości 300 tys zł dla wydziału informatyki dowolnej uczelni spowodowałby powstanie lepszego i bardziej wydajnego systemu opartego o open source.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
no comment budżet państwa ma sie dobrze. bazy, "rozbudowa" aplikacji i szkolenia. czy zatem w teryt2 nie było bazy, nie było szkoleń i nie było aplikacji? to na co wydano te 40 baniek? bo chyba nie na te świetne granice, o których teraz powiatowi sobie dowcipy opowiadają?
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS