wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-06-15| GIS, Przetargi, Software, Instytucje

GUGiK inwestuje w rozbudowę rozwiązań dla EMUiA i PRG

Na blisko 5,5 mln zł netto Główny Urząd Geodezji i Kartografii szacuje wartość przetargu na rozbudowę aplikacji do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów (aplikacja EMUiA) oraz systemu zarządzania państwowym rejestrem granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju (system zarządzania PRG).


GUGiK inwestuje w rozbudowę rozwiązań dla EMUiA i PRG

Zakres zamówienia obejmuje m.in. rozbudowę aplikacji EMUiA i systemu zarządzania PRG o moduł szacowania i raportowania jakości danych, integrację aplikacji EMUiA z narzędziem umożliwiającym gromadzenie danych przestrzennych oraz wykonywanie analiz przestrzennych, wytworzenie aplikacji mobilnej pozwalającej na weryfikację danych adresowych, usprawnienia aplikacji EMUiA i systemu zarządzania PRG, a także przeszkolenie użytkowników rozbudowanych systemów.

W ramach zamówienia GUGiK przewiduje też opcjonalnie:
• świadczenie usług asysty powdrożeniowej (5 tys. roboczogodzin w okresie od zawarcia umowy do 30 listopada 2014 r. lub wykorzystania limitu roboczogodzin);
• świadczenie usług administracji technicznej (5 tys. roboczogodzin do 36 mies. od podpisania umowy);
• wdrożenie modułu SDI w 400 gminach, nie później niż do 30 listopada 2014 r.

Szacunkowa wartość zamówienia podstawowego z opcją wynosi 3,6 mln zł netto, przewidywane jest też zamówienie uzupełniające o wartości ponad 1,8 mln zł.

Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia powinien wykazać się zrealizowaniem w ciągu ostatnich trzech lat m.in.: • jednego zamówienia o wartości nie mniejszej niż 2 mln zł brutto na zaprojektowanie, budowę (lub rozbudowę) i wdrożenie systemu informatycznego opartego na koncepcji architektury zorientowanej na usługi (SOA – Service Oriented Architecture); • jednego zamówienia o wartości nie mniejszej niż 1 mln zł brutto polegającego na wdrożeniu systemu informacji przestrzennej SIP/GIS, obejmującego dostawę oprogramowania, w tym serwera usług danych przestrzennych (m.in. WMS, WFS).

Oferty można składać do 5 lipca br. Wymagane wadium: 80 tys. zł.

Źródło: GUGiK, AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
czyli będzie nowa apliakcja EMUIA? Wygląda na to że producent modułu SDI zrobi nowe EMUIA.
 1 
odpowiedz zgłoś
brawo! dokładnie brawo droga fanko! wiwat lud pracujący i gugik wszechwiedzacy. cieszę sie, ze oni sie zjawili, bo kto inny wiedziały lepie jak zagospodarować 46mln tak, żeby mozna było temat od nowa robić. lubu dubu...
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Brawo GUGIK Wspaniała sprawa. Brawo Pan Jacek Jarząbek. Tak trzeba, trzymam za Was kciuki. Wasze działanie jest bardzo potrzebne. To jest dobry kierunek, już widać efekty. Jesteście najwspanialszą ekipą, powiewem nowoczesności, awangardą polskiej geodezji. A malkontenci niech zamilkną na wieki. To Wy coś robicie, a inni tylko narzekają.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
moduł sdi w czterystu gminach - to jakiś oksymoron?
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS