wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2012-04-20| Geodezja, GIS, Instytucje

Rośnie zainteresowanie aplikacją adresową GUGiK

Już 324 gminy zawarły porozumienie z głównym geodetą kraju dotyczące korzystania z opracowywanej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii aplikacji do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów (EMUiA).


Rośnie zainteresowanie aplikacją adresową GUGiK <br />
fot. Wistula (Wikipedia/CC by SA)
fot. Wistula (Wikipedia/CC by SA)
Jednocześnie już 1,2 tys. gmin (na blisko 2,5 tys.) wyraziło zainteresowanie użytkowaniem tego programu. Trwa więc podpisywanie kolejnych porozumień. Aktualnie dobiegają końca prace związane z wytworzeniem aplikacji EMUiA i jednocześnie trwają przygotowywania do jej wdrożenia w poszczególnych gminach.

Podpisywane porozumienia dotyczą również kwestii związanych z zapewnieniem przez GGK m.in.:
• zasilenia bazy danych aplikacji w zakresie osi ulic oraz punktów adresowych dla gmin, które niezależnie o to wystąpią,
• nieodpłatnego wsparcia technicznego dla użytkowników aplikacji,
• zgłoszenia do ewidencji zbiorów oraz usług danych przestrzennych objętych infrastrukturą zbioru danych EMUiA oraz związanych z tą ewidencją usług,
• utworzenia i aktualizacji metadanych dotyczących zbiorów i usług danych EMUiA oraz publikację metadanych na serwerach katalogowych geoportalu infrastruktury informacji przestrzennej.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
w takim razie chyba najlepiej kupić szybko jakąś nawigację w markecie i obskoczyć szybko z lokalnym listonoszem wszystkie chałupy, zapisując POI-ki. Koszt ze 2 tysiące, łącznie z wynagrodzeniem listonosza.

Rozczarowany Niestetya mam podobne odczucia jak kolega. Liczyłem na coś zupełnie innego. Muszę zobaczyć jakie są inne możliwości, bo do końca roku muszę mieć normalnie działająca taka ewidencję.

aplikacja gugik Właśnie morduję się z tą aplikacją. Mapy otwierają się godzinami. Baza adresów w 40% błędna. Jak na razie do niczego się to nie nadaje, chyba że coś poprawią.

łabędzi spiew wygląda mi to na łabędzi śpiew prezesa. Nic oczywiście nie wiadomo, kto będzie głównym, ale jak czytam że "1200 gmin jest zainteresowanych" to przypomina mi to optymizm wiadomości z korei północnej lub naszego poprzedniego systemu. Zainteresowany to ja mogę być moją sąsiadką, ale to wcale nie znaczy, że korzystam z jej darmowych uprzejmości:) Panie Jacku, już czas.

@mnicha Z ta aplikacja to trochę tak jak z pomocą ze związku radzieckiego, słuchać, że idzie, ale nie widać.

emuia Ta aplikacja to efekt projektu Teryt 2 ? Kiedy można się jej spodziewać ? Bardzo proszę o jakąś bardziej konkretną datę niż wkrótce. Również jakiś harmonogram by się przydał. Jak na razie słyszę tylko wkrótce. Niestety.

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt