wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2007-01-12| GIS, Firma, Software, Imprezy

Powstaje słownik do kontroli nazw na amerykańskich mapach


Firma Edgetech America, Inc. poinformowała, że stworzyła aplikację MapSpeller, który służy do wykrywania błędów w nazwach występujących w opracowaniach tworzonych za pomocą oprogramowania ArcGIS.

Dzięki aplikacji MapSpeller osoby tworzące w środowisku ArcGIS będą mogły sprawdzić, czy nazwy umieszczone na mapach zostały zapisane prawidłowo, bez „literówek”. Nowy produkt zostanie zaprezentowany w marcu podczas światowej konferencji partnerów biznesowych ESRI. Początkowo (wiosną tego roku) ma być dostępny dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. W przyszłości zostaną przygotowane wersje w różnych językach. Cena aplikacji będzie wynosiła około 150 dolarów.

Źródło: Edgetech America, Inc.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
;-) Najpierw uwala sie prawo i procedury a potem mówi sie, że ze starymi nie po drodze i lepiej kasę oddać bo to bardziej estetycznie...

$$$ jak jest kasa to i wizja się znajdzie, tylko pewnie prawo, procedury, stoją po drodze.

perspektywa powiatowa Kasa jest - wystarczy wypelnic wniosek, ale brakuje wizji dzialania. Na razie obowiazuja redukcje i ograniczzenia rozpoczetych ju| projektow. To co tu mowic o natepnych

Oczywiście że banalne i bardzo proste ale trzeba mieć $

a w Polsce... Tymczasem u nas nadal utrzymuje się Bank Nazw Geograficznych, z którego nikt nie może rozsądnie skorzystać. Zresztą jakież to niemożlwie: zorganizować nazwy w elementarnej bazie i odnieść geograficznie... chyba zadanie niewykonalne.

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt