wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2007-01-12| GIS, Firma, Software, Imprezy

Powstaje słownik do kontroli nazw na amerykańskich mapach


Firma Edgetech America, Inc. poinformowała, że stworzyła aplikację MapSpeller, który służy do wykrywania błędów w nazwach występujących w opracowaniach tworzonych za pomocą oprogramowania ArcGIS.

Dzięki aplikacji MapSpeller osoby tworzące w środowisku ArcGIS będą mogły sprawdzić, czy nazwy umieszczone na mapach zostały zapisane prawidłowo, bez „literówek”. Nowy produkt zostanie zaprezentowany w marcu podczas światowej konferencji partnerów biznesowych ESRI. Początkowo (wiosną tego roku) ma być dostępny dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. W przyszłości zostaną przygotowane wersje w różnych językach. Cena aplikacji będzie wynosiła około 150 dolarów.

Źródło: Edgetech America, Inc.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
;-) Najpierw uwala sie prawo i procedury a potem mówi sie, że ze starymi nie po drodze i lepiej kasę oddać bo to bardziej estetycznie...

$$$ jak jest kasa to i wizja się znajdzie, tylko pewnie prawo, procedury, stoją po drodze.

perspektywa powiatowa Kasa jest - wystarczy wypelnic wniosek, ale brakuje wizji dzialania. Na razie obowiazuja redukcje i ograniczzenia rozpoczetych ju| projektow. To co tu mowic o natepnych

Oczywiście że banalne i bardzo proste ale trzeba mieć $

a w Polsce... Tymczasem u nas nadal utrzymuje się Bank Nazw Geograficznych, z którego nikt nie może rozsądnie skorzystać. Zresztą jakież to niemożlwie: zorganizować nazwy w elementarnej bazie i odnieść geograficznie... chyba zadanie niewykonalne.

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt