wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-12| GIS, Firma, Software, Imprezy

Powstaje słownik do kontroli nazw na amerykańskich mapach


Firma Edgetech America, Inc. poinformowała, że stworzyła aplikację MapSpeller, który służy do wykrywania błędów w nazwach występujących w opracowaniach tworzonych za pomocą oprogramowania ArcGIS.

Dzięki aplikacji MapSpeller osoby tworzące w środowisku ArcGIS będą mogły sprawdzić, czy nazwy umieszczone na mapach zostały zapisane prawidłowo, bez „literówek”. Nowy produkt zostanie zaprezentowany w marcu podczas światowej konferencji partnerów biznesowych ESRI. Początkowo (wiosną tego roku) ma być dostępny dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. W przyszłości zostaną przygotowane wersje w różnych językach. Cena aplikacji będzie wynosiła około 150 dolarów.

Źródło: Edgetech America, Inc.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
;-) Najpierw uwala sie prawo i procedury a potem mówi sie, że ze starymi nie po drodze i lepiej kasę oddać bo to bardziej estetycznie...
odpowiedz zgłoś
$$$ jak jest kasa to i wizja się znajdzie, tylko pewnie prawo, procedury, stoją po drodze.
odpowiedz zgłoś
perspektywa powiatowa Kasa jest - wystarczy wypelnic wniosek, ale brakuje wizji dzialania. Na razie obowiazuja redukcje i ograniczzenia rozpoczetych ju| projektow. To co tu mowic o natepnych
odpowiedz zgłoś
Oczywiście że banalne i bardzo proste ale trzeba mieć $
odpowiedz zgłoś
a w Polsce... Tymczasem u nas nadal utrzymuje się Bank Nazw Geograficznych, z którego nikt nie może rozsądnie skorzystać. Zresztą jakież to niemożlwie: zorganizować nazwy w elementarnej bazie i odnieść geograficznie... chyba zadanie niewykonalne.
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS