wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-02| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Przetargi, Software, Instytucje

Umowa na założenie ASG-EUPOS wreszcie podpisana


Dziś (2 stycznia) w siedzibie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii została podpisana umowa na „założenie wielofunkcyjnego systemu precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS na obszarze Polski”.

Umowę ze strony wyłonionego wykonawcy (konsorcjum firm z liderem WASKO S.A.) podpisali wiceprezes zarządu WASKO S.A. Andrzej Rymuza oraz członek jego zarządu Piotr Zerhau, ze strony zamawiającego - dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej Jerzy Zieliński.

Przypomnijmy, że w skład wyłonionego w ramach przetargu konsorcjum firm wchodzą: WASKO S.A. z Gliwic (lider), Geotronics Polska Sp. z o.o. z Krakowa oraz Trimble Europe BV z Eersel w Holandii. Zamówienie podzielono na dwie części - dostarczenie sprzętu i uruchomienie 75 stacji referencyjnych oraz dostawa i uruchomienie 65 dwuczęstotliwościowych, geodezyjnych odbiorników mobilnych GPS z wyposażeniem do pomiarów RTK/DGPS. Natomiast kwota, za jaką wykonawca zrealizuje to zamówienie, wynosi nieco ponad 20,5 mln zł brutto, a termin realizacji mija 15 grudnia 2007 r.

Przy podpisywaniu umowy obecny był m.in. główny geodeta kraju Wiesław Potrapeluk, który wyraził zadowolenie z faktu dobrnięcia do zakończenia postępowania przetargowego. Ma on nadzieję, iż dla wykonawcy realizacja zamówienia będzie przyjemnością zarówno jeśli chodzi o rozwój nowej technologii, jak i rozwój firmy, a także da mu satysfakcję finansową. Wiesław Potrapeluk określił projekt jako strategiczny i zarazem wyjątkowy (podobnego przetargu prawdopodobnie więcej nie będzie). Wykonawcy życzył, aby projekt został zrealizowany w terminie, gdyż - jak podkreślił - jest to niezwykle ważne zarówno dla GUGiK, jak i współfinansujących ten projekt. Jego zdaniem jest to duży krok, jeśli chodzi o rozwój nowoczesnych technologii w Polsce. GGK zaznaczył, że urząd będzie jeszcze czekało postępowanie związane z umiejscowieniem tego projektu w systemie prawnym. Wszyscy zebrani wyrazili nadzieję, iż w ciągu tego roku uda się skoordynować i jedno, i drugie.
Z kolei występujący w imieniu zarządu WASKO S.A. wiceprezes Andrzej Rymuza zapewnił, że zrobi wszystko, aby zamawiający był zadowolony. Stwierdził też, że wykorzystując wypracowaną w trakcie realizacji przetargu technologię, firma planuje przygotować swoje produkty i wdrażać je w Polsce. Podkreślił, że termin podjęcia realizacji projektu łączy się z wejściem firmy na Giełdę Papierów Wartościowych pod nową nazwą. Obecnie jako spółka giełdowa funkcjonuje pod nazwą Hoga.pl, ale wkrótce zamierza występować już jako WASKO S.A. (połączenie obu firm nastąpiło 4 grudnia 2006 r.). I taki kontrakt - jego zdaniem - bardzo firmie pomoże.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS