wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-11| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Przetargi, Software

Dwie niemal identyczne oferty w przetargu na ASG-EUPOS


Dzisiaj w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii otwarto oferty w przetargu na założenie wielofunkcyjnego systemu precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS na obszarze Polski. Zamówienie podzielono na dwie części – dostarczenie sprzętu i uruchomienie 75 stacji referencyjnych oraz dostawa i uruchomienie 65 dwuczęstotliwościowych, geodezyjnych odbiorników mobilnych GPS z wyposażeniem do pomiarów RTK/DGPS.

Urząd przeznaczył na cały projekt kwotę 16 917 590 zł (netto), z czego za część pierwszą 11 835 622 zł, a za drugą 5 081 968 zł.
Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyły cztery konsorcja. Jednak po dokonaniu oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu urząd wykluczył z niego konsorcja: TPI Sp. z o.o., Warszawa (lider), AZJ ENGINEERING GmbH, Jena, Niemcy oraz Leica Geosystems Sp. z o.o., Warszawa (lider), Leica Geosystems AG, Heerbrugg, Szwajcaria, Leica Geosystems GmbH Vertrieb, Monachium, Niemcy.

Dzisiaj otwarto oferty dwóch konsorcjów, które pozostały w postępowaniu (wartość ofert w tabeli poniżej). W skład pierwszego wchodzą: WASKO S.A., Gliwice (lider) Geotronics Polska Sp. z o.o., Kraków, Trimble Europe BV, Eersel, Holandia, a drugiego: WINUEL S.A., Wrocław (lider), INS Sp. z o.o., Zabierzów, GEO++ GmbH, Grabsen, Niemcy. Oba konsorcja zobowiązały się do realizacji części pierwszej w ciągu 365 dni, a części drugiej w ciągu 180 dni.

Paulina Jakubicka


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czyli wszyscy sie zgadzają że to przekręt tylko nikt nic nie może lub nie chce zrobić. A może zgłośić to do Centralnego Biuro Antykorupcyjnego? Co wy na to?
odpowiedz zgłoś
lajkonik troche za duze te firmy zeby sie dogadaywac
odpowiedz zgłoś
Dogadali się!!! To pewne. Pieniądze do podziału są zbyt wielkie by narażać się na protesty. Wystarczy się dogadać… to pewne, że protestu nie będzie, a sprzęt dostarczany będzie różnych marek. A budżet !!! chyba jednak nie był jawny???
odpowiedz zgłoś
ZMOWA ZMOWA ZMOWA ZMOWA ZMOWA ZMOWA ZMOWA ZMOWA ZMOWA ZMOWA ZMOWA ZMOWA
odpowiedz zgłoś
do doggi moze nie tak zbyt optymistycznie bo na razie to mamy tylko nowe wladze. A czy lepsze czas zweryfikuje bo po zakonczonym Forum Geodetow Powiatowych mam pewne watpliwosci
odpowiedz zgłoś
Złotówki nie szczypią tylko razi nieuczciwość Ja sie założę że protestu nie będzie (zaiste ewenetment). Po prostu podzielą się kasą, odpalą komu trzeba i wszyscy będą szczęśliwi. Poza tym nie szczypią mnie pieniądze tylko razi jawność łamania prawa. Po prostu ktoś sprytny wyłudził nasze pieniądze. Po cichu liczę na nowe lepsze władze GUGiKu..
odpowiedz zgłoś
Zadziwiające? - dopiero będzie! Nie jest zadziwiająca znajomość kwot - można je było znaleźć w wielu miejscach. Nie jest zadziwiająca zbieżność ofert - powiedzmy przypadek. Zadziwiające będzie, gdy nie wpłynie do zamawiającego żaden protest na wynik od oferentów znanych w Polsce ze swojej wojowniczości. IV RP?
odpowiedz zgłoś
co do jawnosci kwoty przeznaczonej na realiacje zamowienia sa rozne opinie prawne. W wiekszosci przetargow zamawiajacy ujawnia ja dopiero przy otwarciu ofert.
odpowiedz zgłoś
brak slow Oj szczypia niektorych te zlotowki w oczy... Ciekawe czy nizej kometujacy znaja zalety systemu albo czy wiedza, ze wartosc, ktora Zamawiajacy przenacza na realizacje zadania jest jawna?
odpowiedz zgłoś
Sugerujesz, że ktoś sobie załatwił odprawę czy dzięki temu przeszedł na wcześniejszą emeryturę... Panie Ziobro do dzieła!!!
odpowiedz zgłoś
A swoją drogą A swoją drogą, to ciekawe, czy tego przetargu w GUGiK, nie przygotowywała jeszcze stara ekipa??? Otwarcie ofert, to przecież końcówka akcji, przygotowywanej pewnie już od paru miesięcy.
odpowiedz zgłoś
Problem Problemem nie jest wyciek kwoty - to wcale nie musi być tajna informacja. Problemem jest to, że przetarg robi się żeby wybrać najkorzystniejszą finansowo (czytaj:firmy zabijają sie cenowo) i technicznie ofertę a tu wszystko wskazuje na to że do czynienia z porozumieniem akceptowanym przez Urzad...
odpowiedz zgłoś
Kolego doggie jerzy mówił o złotówce w kontekście przetargu w UM st. W-wy. 19 tys mniej dotyczyło kwoty 800 tys, a nie 17 milionów. A to spora różnica:) Co do reszty, to zgadzam się. Wystarczył jeden przeciek przy piwie spośród pewnie kilkunastu - kilkudziesięciu urzędników znających przeznaczoną kwotę na EUPOS.
odpowiedz zgłoś
Kolego Leopoldzie Jezeli dla Ciebie przy kwocie 17 000 000 mln kwota 19 000 coś znaczy to jesteś w dużym błędzie. Poza tym chodzi tu o to, że z tych cyferek wynika że ktoś sie nielegalnie umówił żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy z GUGiKU czyli pośrednio i z nas geodetów. Chodzi o uczciwosc urzedow, urzednikow i firm.
odpowiedz zgłoś
Kolego jerzy Jeśli 19 tys jest dla Ciebie marną złotówką, to o co Ty w zasadzie kopie kruszysz? Faktycznie, w przypadku EUPOS to zadziwiający zbieg okoliczności, ale kto brał udział w przetargach wie, że z danych z ogłoszenia przetargu, można wiele szczegółów wyczytać. Trzeba tylko umieć.
odpowiedz zgłoś
Prawie i sprawiedliwie Co za wyczucie rynku!!! A w UM st.W-wy wygrala firma Tele-Atlas na utworzenie modelu 3d i tez co do zlotówki sie zmiescila w kwocie przeznaczonej przez zamawiajacego. Niesamowite!!Widac ze idzie nowe
odpowiedz zgłoś
to logiczne Przecież to takie proste...startują dwie firmy więc zamiast ze sobą walczyć dogadują się ze sobą i dojąd zamawiającego jak najmocnije. Dla Panów z Urzędu to też wygodne bo wiadomo, że stawka za przetarg jest 10% więc im wyższa cena tym każde więcej zarobi...Witajcie w IV RP!
odpowiedz zgłoś
zdziwienie To wydaje sie wrecz nieprawdopodobne, ze oba konsorcja daly tak podobne kwoty za poszczegolne czesci? Cos niesamowitego!!! Chyba czytali sobie w myslach nawzajem;)Teraz GUGiK ma zagwostke, choc przygladajac sie dzialaniu slaskiej ASG i jej wykonawcy, to wybor wydaje sie oczywisty.
odpowiedz zgłoś
18 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS