wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-03-26| Teledetekcja, Sprzęt

Większa produktywność z ADS100

Szwajcarska firma Leica Geosystems zaprezentowała cyfrowy sensor lotniczy ADS100. Jak chwali się producent, to najbardziej produktywne tego typu urządzenie na światowym rynku.


Większa produktywność z ADS100

Instrument wyposażony jest w matrycę o szerokości 20 tys. pikseli dla wszystkich czterech kanałów – niebieskiego, zielonego, czerwonego i podczerwieni. W ocenie producenta jest do pierwszy wielkoformatowy cyfrowy sensor lotniczy wyposażony w matrycę CCD oferującą rozwiązanie TDI (Time Delay and Integration). Umożliwia ono wykonywanie zdjęć w lepszej rozdzielczości przestrzennej przy większych prędkościach samolotu. Urządzenie oferowane jest wraz z nową platformą żyroskopową Leica PAV100, a także Novatel SPAN GNSS/IMU – odbiornik satelitarny zintegrowany z jednostką inercyjną.

– Leica ADS100 umożliwia podwojenie produktywności względem popularnego urządzenia ADS80, zachowując jednocześnie niezawodność oraz możliwość wysokiej automatyzacji przetwarzania danych – mówi o urządzeniu Ruedi Wagner odpowiedzialny w Leica Geosystems za rozwiązanie obrazujące.

ADS100 wraz z oprogramowaniem Leica XPro 6.0 ma wejść do sprzedaży w II kwartale br.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
? zintegrowanych chyba z jednostka inercyjną, a nie intercyjną...
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS