wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-02-19| Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Przetargi

Politechnika Lubelska kupuje skaner

Politechnika Lubelska rozstrzygnęła przetarg na dostawę wyposażenia dla Laboratorium GIS i Skaningu 3D będącego częścią Wschodniego Innowacyjnego Centrum Architektury. Najdroższym elementem zamówienia jest skaner laserowy.


Politechnika Lubelska kupuje skaner <br />
fot. JK
fot. JK

W postępowaniu wzięła udział tylko jedna firma – Leica Geosystems. Naukowcom z Lublina dostarczy ona skaner Leica ScanStation P20. Urządzenie to po raz pierwszy zaprezentowano podczas zeszłorocznych targów Intergeo w Hanowerze. Jest ono aż 20 razy szybszy od starszego brata, czyli Leica ScanStation C10 i zbiera około 1 mln pkt/s. To zdaniem producenta najszybszy naziemny skaner impulsowy na rynku. Do tego posiada m.in. własny system kalibracji.

Poza tym przedmiotem przetargu była dostawa m.in.: przenośnego komputera do obsługi skanera, graficznej stacji roboczej do przetwarzania chmury punktów, cyfrowego aparatu fotograficznego z matrycą 16 Mpx oraz drukarki A4. Łączna wartość oferty firmy Leica Geosystems to blisko 1,3 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy jest jakiś inny skaner, który spełnia wymagania przetargu? Bo jakoś drogo chyba to wszystko wyszło.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt