wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-01-04| Teledetekcja, Sprzęt, Przetargi, Edukacja

WAT kupiła skaner naziemny

Wojskowa Akademia Techniczna udzieliła zamówienia na skaner używany (podemonstracyjny) Faro Focus 3D z wyposażeniem standardowym w wersji edukacyjnej.


WAT kupiła skaner naziemny
Zamówienia udzielono w trybie z wolnej ręki spółce TPI Warszawa; wartość umowy opiewa na 190,6 tys. zł.
W uzasadnieniu trybu przetargu przeczytamy m.in., że:
• zakup jest niezbędnym uzupełnieniem bazy sprzętowej laboratorium skaningu laserowego, a oferta przekazania 20 licencji oprogramowania kompatybilnego ze skanerem, przeznaczonego do opracowania pozyskiwanych przez niego danych umożliwi działalność dydaktyczną z tego zakresu zarówno na studiach podyplomowych, stacjonarnych i doktoranckich;
• skaner charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i wagą oraz najkorzystniejszym stosunkiem zasięgu pomiaru do szybkości pozyskiwania danych w porównaniu z innymi urządzeniami tego typu dostępnymi na rynku; dzięki temu jest w pełni mobilny oraz umożliwia wykonywanie pomiarów w miejscach trudno dostępnych w możliwie jak najkrótszym czasie i z wysoką dokładnością;
• firma FARO Swiss Holding GmbH jest właścicielem, a TPI Warszawa jedynym legalnym dystrybutorem oferowanego skanera w Polsce.

Źródło: BZP, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
WAT WAT prze do przodu a PW osiadła na laurach...

@Legalny To ze TPI nie zadbało o to, żeby byli na liście dystrybutorów FARO to jedno, a zarówno FARO jak i TPI chwalą się newsem z 5.11.2011 o podjęciu współpracy: http://tnij.org/ty61

@Legalny ...a tu jest napisane co innego http://www.faro.com/content.aspx?ct=pol

odp kupili skaner ktory studenci obejrza zza szyby

@ poinformowany twoja stara tak mówiła

@GNSS Nie wiem skąd masz tą informację o zakupie Focusa przez AGH za 100k zł, ale mylisz się i to bardzo.

Legalny Tak spojrzałem z ciekawości: http://tinyurl.com/bzr7oo4 Nie ma TPI. W dobie wolnego rynku, owartych granic i niczym nieskrępowanego handlu, stwierdzenie o "legalności dystrybutora" brzmi przezabawnie.

Legalny Tak spojrzałem z ciekawości: http://www.faro.com/contentv2.aspx?ct=us

Faktycznie BRAWO Brawo przede wszystkim za "wolną rękę". Ostatnio na AGH, nowy skaner faro kupili za ok 100tys. 190tys to faktycznie okazja i jak najbardziej uzasadniony wybór jak widać taniej oferty. Brawa za obejście Ustawy niewątpliwie się należą. A stwierdzenie o "legalności" dystrybutora również przy tej cenie uznać za wyszukane. Ciekawe gdzie są Ci wszyscy odpowiedzialny za kontrolę tego typu zakupów.

!:) brawo Ucho!:)

10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS