wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-01-04| Teledetekcja, Sprzęt, Przetargi, Edukacja

WAT kupiła skaner naziemny

Wojskowa Akademia Techniczna udzieliła zamówienia na skaner używany (podemonstracyjny) Faro Focus 3D z wyposażeniem standardowym w wersji edukacyjnej.


WAT kupiła skaner naziemny
Zamówienia udzielono w trybie z wolnej ręki spółce TPI Warszawa; wartość umowy opiewa na 190,6 tys. zł.
W uzasadnieniu trybu przetargu przeczytamy m.in., że:
• zakup jest niezbędnym uzupełnieniem bazy sprzętowej laboratorium skaningu laserowego, a oferta przekazania 20 licencji oprogramowania kompatybilnego ze skanerem, przeznaczonego do opracowania pozyskiwanych przez niego danych umożliwi działalność dydaktyczną z tego zakresu zarówno na studiach podyplomowych, stacjonarnych i doktoranckich;
• skaner charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i wagą oraz najkorzystniejszym stosunkiem zasięgu pomiaru do szybkości pozyskiwania danych w porównaniu z innymi urządzeniami tego typu dostępnymi na rynku; dzięki temu jest w pełni mobilny oraz umożliwia wykonywanie pomiarów w miejscach trudno dostępnych w możliwie jak najkrótszym czasie i z wysoką dokładnością;
• firma FARO Swiss Holding GmbH jest właścicielem, a TPI Warszawa jedynym legalnym dystrybutorem oferowanego skanera w Polsce.

Źródło: BZP, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
WAT WAT prze do przodu a PW osiadła na laurach...

@Legalny To ze TPI nie zadbało o to, żeby byli na liście dystrybutorów FARO to jedno, a zarówno FARO jak i TPI chwalą się newsem z 5.11.2011 o podjęciu współpracy: http://tnij.org/ty61

@Legalny ...a tu jest napisane co innego http://www.faro.com/content.aspx?ct=pol

odp kupili skaner ktory studenci obejrza zza szyby

@ poinformowany twoja stara tak mówiła

@GNSS Nie wiem skąd masz tą informację o zakupie Focusa przez AGH za 100k zł, ale mylisz się i to bardzo.

Legalny Tak spojrzałem z ciekawości: http://tinyurl.com/bzr7oo4 Nie ma TPI. W dobie wolnego rynku, owartych granic i niczym nieskrępowanego handlu, stwierdzenie o "legalności dystrybutora" brzmi przezabawnie.

Legalny Tak spojrzałem z ciekawości: http://www.faro.com/contentv2.aspx?ct=us

Faktycznie BRAWO Brawo przede wszystkim za "wolną rękę". Ostatnio na AGH, nowy skaner faro kupili za ok 100tys. 190tys to faktycznie okazja i jak najbardziej uzasadniony wybór jak widać taniej oferty. Brawa za obejście Ustawy niewątpliwie się należą. A stwierdzenie o "legalności" dystrybutora również przy tej cenie uznać za wyszukane. Ciekawe gdzie są Ci wszyscy odpowiedzialny za kontrolę tego typu zakupów.

!:) brawo Ucho!:)

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt