W ramach Szkoły poprowadzone były zajęcia o różnorodnej tematyce: od podstaw tworzenia elektronicznych map po zaawansowane metody analizy danych przestrzennych. Przedstawiciele Koła Naukowego Geoinformatyki i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowali warsztaty na temat źródeł danych przestrzennych oraz środowiska Quantum GIS i GRASS GIS. Zrealizowano również konkurs teledetekcyjny z cennym nagrodami. Pozostałe części warsztatowe prowadzone były przez pracowników firmy Esri Polska oraz dr. Szymona Chmielewskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
W wyniku wielu godzin zbierania danych terenowych na rowerach i obróbki uzyskanych danych przez uczestników stworzona została pierwsza mapa przybliżająca czas dojazdu w obrębie Lublina na teren miasteczka akademickiego. Mapa ta oraz fotorelacja z LSGIS niebawem ukażą się na stronie imprezy.
Przy okazji warsztatów w czasie wolnym organizatorzy zaprezentowali uczestnikom Lublin dniem i nocą, wspólnie integrując się i tworząc niezapomniany klimat Szkoły.