Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-24| GIS, Imprezy

Letnia szkoła GIS już we wrześniu

W dniach 21-26 września br. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza do uczestnictwa w I Ogólnopolskiej Letniej Szkole GIS.


Letnia szkoła GIS już we wrześniu
Impreza skierowana jest do osób chcących zapoznać się technologią GIS oraz możliwością jej praktycznego zastosowania w analizach miejskich. Część warsztatowa obejmować będzie: wstęp do obsługi oprogramowania GIS, metody pomiarów terenowych z wykorzystaniem odbiorników GNSS, metody integracji danych przestrzennych oraz analizy geostatystyczne. Ponadto uczestnicy szkoły będą mogli poznać tajniki naziemnego skaningu laserowego oraz wypróbować inne rozwiązania pomiarowe firmy Leica.

Celem przewodnim Szkoły jest opracowanie wielowariantowej mapy dostępności komunikacyjnej Lubelskiego Miasteczka Akademickiego. W związku z tym przewidziano 2 dni na zbieranie danych terenowych, dotyczących zarówno komunikacji miejskiej, pieszej, jak i rowerowej. Mile widziani będą miłośnicy rowerów wraz z ich jednośladami. Będą one niezbędne podczas prac terenowych. Dla osób, które nie dysponują rowerem, dostępny będzie sprzęt z wypożyczalni.

Rejestracja trwa do połowy sierpnia. Koszt uczestnictwa: 330 zł.

Źródło: UP w Lublinie, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS