Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-09| Geodezja, GIS, Mapy, Edukacja

Geodezja nadal popularna

Na większości wyższych uczelni w Polsce właśnie kończy się pierwszy etap rekrutacji na nowy rok akademicki. Jak wynika ze wstępnych danych z niektórych politechnik i uniwersytetów, geodezja i kartografia znów okazała się jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów.


Geodezja nadal popularna  <br />
fot. JP
fot. JP

Tak jest m.in. ma Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie kierunek ten uruchomiono w zeszłym roku. O jedno miejsce ubiega się tam aż ponad 10 kandydatów. Podobną popularnością cieszy się m.in. gospodarka przestrzenna.

Na Politechnice Kieleckiej geodezja i kartografia także wykładana jest dopiero od roku, a mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem maturzystów – jak podaje lokalne wydanie „Gazety Wyborczej”, jest to jeden z trzech najpopularniejszych kierunków na tej uczelni. Podobnie jest na Politechnice Warszawskiej. Oprócz geodezji i kartografii wielu studentów wybiera tam ponadto wykładaną na Wydziela Geodezji i Kartografii gospodarkę przestrzenną.

Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie geodezja i kartografia jest natomiast drugim po budownictwie (8,2 os/miejsce) najchętniej wybieranym kierunkiem (6,4). Nie inaczej jest na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Tam geodezja i kartografia jest w pierwszej czwórce najbardziej popularnych kierunków.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu o jedno miejsce na studiach geodezyjnych ubiegało się 7 studentów, co czyniło ten kierunek najbardziej obleganym na całej uczelni.

Źródło: Gazeta.pl, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS